Monday, April 02, 2007

Si e kaluat "1 prillin"?

Te dashur miq si e kaluat 1 Prillin?U genjyet , genjyet?
Dje per here te pare ne jeten time , nuk me morri kush me me genjyer.Shumica e shoqerise sime e dine qe e kam vdekje (dhe vete nuk e bej) ndaj si duket kane vene mend:)
Mu kujtua nje e forte.Para disa vitesh me date 1 prill , ishim me shoqerine (ishte dhe Majla) ne shkollen e nje mikes sone, per vizite.Pasi ndenjem deri vone aty , morrem rrugen per te ikur.Shkolla eshte e rrethuar me parqe dhe nje si pjese pylli.
Ishim 4 veta , une ,Majla dhe dy shoqe te tjera,kur papritmas na dalin perpara nja 6-7 qen te stermedhenj, qe lehnin fort fort dhe ishin gati te na suleshin.
Ne ate kohe u krijua nje situate shume komike , Majla u fsheh pas nje peme , une u mbertheva pas shoqes time dhe ç'eshte me e forta s'e lashe as ate te beje gje, ndersa shoqja tjeter nxorri celularin (qe qe mjaftueshem i madh, se qene fillimet e celulareve) dhe me te filloi te bente sikur do ti gjuante.Qente lehen dhe per ca kohe e pastaj sikur na pane me qesendi e tallje , iken siç paten ardhur.Na kapi nje e qeshur histerike.Edhe qente pale na kishin genjyer:)Kesaj i thone te vrasesh veten:)

Po juve keni ndonje kujtim te forte?

10 comments:

ET said...

O Eni, t'ka dal pesqinçi.

Majla said...

HAHAHAHA!
Ti nuk u mbertheve pas Irenes po i ngule thonjte asaj.
Nga tmerri se kujtohet me duket :)))

eni said...

e.t.: se morra vesh une kete?
majla: jo Irenes , po Proshit.Nuk ja ngula thonjte e mbertheva me dore ne kurriz:))

eni said...

ok E.T: Mos u lodh se e pashe te blogu i Majles pergjigjen:)

ET said...

s'lodhem fare me paste & copy.
ps:po deshe.

Majla said...

Ah po! Irena me alcatelin e saj si tulle, gjoja trembte qente e stanit :)

eni said...

e.t: pa pa pa s'ta perton hiç :)
majla: he pra he:)si na e futen ata qente moj?:))

ET said...

MOS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
si na e futen ata qente moj?:(((((

ELAIS said...

Shyqyr qe vetem lehen thuaj.

Ne ketej kemi genjeshtra te nje prillit edhe ne gazeta qe te mos lodhen njerezit duke genjyer njeri/tjetrin. Ne pasdite gazetat dhe lajmet konfirmojne cilat njoftime ishin genjeshtra.

Mendo sikur te perhapej e njejta gje ne Shqiperi ca suksesi do mund te kishte.

eni said...

e.t: mos me bej si papagall:)
elais: mendoj se do plaste lufta:)pak rremuje jemi...

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator