Monday, February 05, 2007

When it comes to obsession..
Since yesterday I had a talk about obsession I'll follow up with a list of the things I'm obsessed to:)
Your list is wellcomed as well:)))


1-My family and my real friends ( their number won't pass a palm's number)
2-Photography and Cinema .I can't separate them.I go nuts for both:)
3-Danceee (makes me fly)
4-Flickr and blogs (mine and my nut virtual friends:)
5-Arts (not martial ones:)
6-Cats, cats , cats ('n kneading a cat's belly:)
7-Deliberate disturbation of stupid , banal,brainless,egoist ,spoiled people.
8-Surprising people(good surprises for my beloved , bad surprises for the itching ones:)(angel Eni & evil Eni:)
9-Entertaining everybody (when I feel like)
10-pomegranate:) everybody knows it:)))

Well , I guess my brain is on his way to Bali holidays right now :) I simply can't remeber anything else, but this is :


TO BE CONTINUED.....

14 comments:

eni said...

per Edrus:)
ne kete shkrim flas per disa nga fiksimet qe kam.mirepres dhe tuajat..
lista ime:
1-Familja ime dhe miqte e mi te vertete (qe nuk e kalojne nr. e gishtave te nje pellembe)
2-Fotografija dhe kinemaja (çmendem per te dyja)
3-Te kercej (me ben te ndihem sikur po fluturoj)
4-Flickr dhe blogjet .(i imi dhe i miqve virtuale)
5-Artet (jo ato marciale.sdq Albana dhe sipermarrja e saj me pelqen:)
6-Macet(dhe ferkimi i barkut te tyre)
7-Bezdisja e vetedijshme e personave budallenj,banale ne rendomesine e tyre,pa tru,egoiste ,te perkedhelur.
8-Ti bej surpriza te mira njerezve qe dua , e te keqija atyre qe me irritojne:)
9-Te zbasis njerezit (kur ma do qefi)
me duket se per momentin truri mu nis me pushime per ne bali , se s'po me vjen me gje ndermend:)
do te vazhdoje

shqipo said...

eni, po ti le koment te njejte me ate qe ke vu ktu e?

eni said...

yes shqipo..sepse edrus e do ne shqip:)do e bejme kaq i gjo per Edrus:)

belle_fleur said...

Ok pra, po hapim gryken e thesit dhe po fillojme me tregu fiksimet tona qe ndonjehere s'na pelqen ti pranojme, dhe i zbukurojme me fjale te tjera si psh. hobi, pasione, etj.

1-Muzika, s'rri dot pa degjuar dhe pa kenduar.
2-Me pelqen te kercej kudo qe te ndodhem. Madje per t'ju treguar sa e cmendur jam, nje here fillova te kercej dhe rruges, mos me shani:))
3-Flickr eshte pasioni im i ri edhe pse s'eshte se jam aq e talentuar sa shumica juaj ketu, por perseri provoj qe te sjell foto edhe kur ato s'jane aq "wow"
4-Gjuhet e huaja jane nje tjeter fiksim, saqe sa here takoj njerez nga vende te huaja, filloj dhe i pyes "si i kesaj ne gjuhen tuaj" madje ne pune ndonjehere mbaj dhe shenime.

Po e mbyll me kaq dhe po ua le stafeten te tjereve:))

edrus said...

ketu ka racizem dhe diskriminim prej feministesh te terbuara :)
e kam fjalen per piken e 6-te,perse vetem macet.....po macoket e shkrete?? :P

Nuk e di se c'eshte zbasitja(ke shkruajtur zbasis tek pika e 9)dhe s'mund te them se do(apo s'do) te me pelqente ;)

Lily said...

Eni...harrove numrin 10..;).

If I had a cat as cute as that one I would rub it's belly too!

Sapere Aude said...

Fiksime apo pasione ...
Fiksim= te ndihem rehat me veten.
Pasion= te zhgaravis.

eni said...

belle: jam kurjoze per kercimin tend :)mua fotot e tua me pelqejne per vete:)
edrus:doja te thoja zbavis:))sa per maçoket ,kur thashe mace sigurisht qe nenkuptova dhe maçoket,po te shohesh ne faqet e meparshme te blogut tim (muaji gusht)do shohesh maçokun tim(tonin me sakte se ishte i miqve te mi).
lily: jo nuk e harrova opr e shtova me vonese.
elais: fiksimi jot me pelqeu shume...

tetena said...

Ide e mire kjo veç duhet menduar nje çik thelle.
1. une kam fiksim njerzit qe nuk mbajne rradhe.
2. Kafshet qe bejne k.. gjithandej (ne fakt me vjen keq ta pranoj por nuk besoj te kem nje mace ose qen ndonjehere ne shtepi) ?
3.kam shume qejf muziken dhe sidomos ate qe me ben te kecej
4. librat, e forcoj veten te mos lexoj kur jam me miq ose ne familje.
5. lloqet - vdes te diskutoj dhe te njoh njerez te rinj.
kam edhe pese te tjera qe duhet ti mendoj.

eni said...

mezi po pres te shoh tere listen tende Tena..po ju te tjeret ç'prisni?Hidhuni:)

Anonymous said...

fiksim: vizatimi, shkrimet, kinemaja. momentet e qetësisë.
natyra e xhveshur dimërore. muzika - posaqerisht ajo me përmbajtje: jazz dhe blues si preferencë. Njerëzit me përmbajtje. Blogjet me përmbajtje.
P.S. më falë për ignorancë por, çka është "Flickr"?
Përshëndetje,
Arbër

eni said...

falemderit per pjesemarrjen Arber.Flickr eshte nje faqe interesante ku çdokush mund te hedhe fotografite e veta. www.flickr.com

Anonymous said...

është knaqsi ma në fund me hasë në blogje interesante në gjuhen shqipe. Falemenderit për spjegim,
Përshëndetje, Arbër

banu said...

:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator