Sunday, February 04, 2007

Fiksimi qenka gje e keqe:)))

Ja ku jam miq...se pari falemderit per interesimin.Nuk kam humbur gjekundi veçse kisha pak pune kete fundjave.Kisha nje "derr" :) perkthimi per te bere..Por pse ta fsheh; e bera dhe pak me kast per te provuar veten sa do i rezistoja tundimit per te kontrolluar blogun tim,tuajet dhe faqen e flickr:))
Nuk thone kot se fiksimi qenka gje e keqe:)))
Dje isha gati te vija dhe ta kontrolloja faqen time por e mbajta veten:)u hutova ca me perkthimin.per fat te mire ende s'e kam lidhur internetin ne shtepi , ndaj e pata ca me te lehte te ambjentohesha me idene:)
Por pasi perkthimi mbaroi,sigurisht mu desh te vija ne internet kafe per ta hedhur tekstin e perkthyer..ja aty erdhi fundi i durimit dhe hop.... i harrova te tera sa pata thene:)
mu kujtua nje vajze turke blogun e te ciles e lexoj shpesh.Edhe ajo ka bere disa eksperimente me veten si psh: mund te jetoje e lumtur pa embelsira ,si shtyhet nje dite ne nje qender tregtare , te jesh apo jo super pozitive etj etj..
Çdo here eksperimentet i perfundonin si ne tym dhe vazhdonte te bente siç i desh koka..
Po ashtu edhe une:)
Eshte mire te merresh me gjerat qe te pelqejne , qofshin keto dhe fiksime:)
Fundjave te mbare te gjitheve...

30 comments:

Sapere Aude said...

:) Mirese u ktheve se na thave syte njehere.
Fiksimet pastaj jane aq te "keqija" sa i lejojme ne te jene.
Dhe nese ne i shohim si hobbies nuk i bie te jene edhe aq te keqija apo jo ;)

eni said...

mirese te gjeta e dashur Elais...
jo jo se nuk kam ankesa nga fiksimet:)

edrus said...

mire se erdheeee :)
Neve na thua qe te heqim veset tona(duhanin) dhe ti po e ben ves qe te largohesh :(??
mire ketej,por andaj nga peshku duket megjithmend KOT(sa)Here qe mungon :)

hiqe ate dreq moderimi te mesazheve...s'shohim se c'kane shkruar te tjeret perpara nesh .

eni said...

1-mirese ju gjeta. jo de jo se ishte vetem nje prove per te kontrolluar veten, s'kam ndermend ta bej me sigurisht per sa kohe qe do kem kohe...
2-se faleminderit per konsideraten:)
3-jam e detyruar ta mbaj kontrollin e komenteve se hedhin disa dhe ca komente qe nuk dua te dalin pa i pare une me pare.po te thuash yes kur te del tek tabela te hapen te tera komentet e meparshme..me vje keq po sa kohe te kete rob shtese s'e hedh dot kete hap:(

N.Ago said...

Javë të mbarë!
Larg fiksimeve!!!

belle_fleur said...

Eni, mos u shqeteso shume per fiksimin sepse gjithcka eshte kalimtare, eshte kjo faze qe ti po i kushton me shume rendesi sepse eshte dicka e re dhe "cool" por do shikosh me kohen do venitet derisa te dali dicka me interesante se kjo.

Uroj qe fundjava te kete qene sa me e kendeshme per ty!

blete said...

eni, shyqyr qe erdhe perseri.jave e re nafake e re.
p.s eksperimenti im i fundit: mund te rri nje muaj pa hequr vetullat po jo me shume se dukem si Chewbacca.

eni said...

n.ago: :) flm
belle: nuk shqetesohem jo..fiksimin s'e kam problem fare,aq me teper nese eshte cool:),
blete: mos vdeksh se me rrezove nga te qeshmet:)

tetena said...

Une kam mundur te luftoj ca fiksime. psh nuk lexoj me ne shtepi (veç ne hale) se perndryshe nuk i flas me njeriu. Nga ana tjeter komjuteri eshte i hapur tere diten dhe sigurisht sa kam edhe nje minute bredh blogjeve. Blete, vetullat mos pyet, une mundohem te mos shikohem ne pasqyre, kembeve si t'ja u besh (iku per lesh ky muhabet)

eni said...

ha ha ha ..oh sa me shkrive o Tena:)

ET said...

Blete nuk me duket shume serioze te flasesh prara kraheve.

eni said...

bathe , mos je gje vetulltriko ti:)
kete term e kam shpik kur kam pa vetullat e Gjinushit:))))lol

e.T said...

teta Eni me mua c'pate...?

eni said...

mu duk se te dogji fjala e bletes , bathe:))

e.T said...

Joooo teta Eni ,une jam sume i lockel e nuk me ka dale lesi, por kul dola pas qe mami ime kiste me sume se bleta e ti te mala se basku, ua sa sume...
tani une desiloj te fle qe kul te litem te me dale lesi ele mua..

eni said...

m'laft pika mu..fli te litesh pla:)))

e.T said...

teta Eni, una ele flejta ele u lita ,po hic les..

e.T said...

Ku esht leshi ?

e.T said...

Huh miku jeta per lesh..

eni said...

bo bo iku muhabeti per l...

eni said...

e morrem vesh pra:)

shqipo said...

hajdeeee c'u boka ktu. nga fiksimi doli te vetllat e te kembet e te leshrat. dmth dikush ka fiksime me leshrat? hm... not me!

N.Ago said...

Kësaj i thonë, na ranë leshtë këtyre udhëve!

eni said...

me too shqipo:)

e.T said...

po kujt atehere ?

belle_fleur said...

ketu ka gallate... meqe jemi tek leshipo them nje shprehje qe e kam degjuar ne shqiperi "je bere si kokolesh"

kalofshi mire!

Blendi said...

Shume lesh per asgje!
:)
Hajdeni ke BRISKU po atje ka edhe rrojtje mjekre edhe "brasilian wax".

:P

eni said...

ha ha ha ..Blendi me rane dhembet nga te qeshurat..i madh je:)))

blerta said...

ah qe e paskam humbur kete diskutim interesant. nje sugjerim atyre qe duan te rriten, te hane nje tenxhere me makarona.
fillim te mbare jave.

eni said...

ha Blete:))

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator