Tuesday, February 27, 2007

Radio ime:)

Fale Blendit ( mesuam menyren me te lehte per te nxjerre nje radio ne blog.Ne fakt dija dhe une nje po mezi i zbriste kenget keshtu qe hoqa dore.Kam vene disa nga hitet qe me pelqejne mua , por do i ndryshoj vazhdimisht.Keto jane disa nga kenget qe me pelqejne me shume.Degjim te kendshem dhe juve:)

8 comments:

Candyland said...

Eni, qe kur pashe "In the mood for love" kam rene ne dashuri me kengen e pare ke lista jote. :)

PS: Do e perdor blogun tend si radio ketu ke puna per ca dite :)

eni said...

mua me pelqen shume filmi "in the mood for love " si dhe kolona zanore e tij ndaj e vura.me vjen mire qe do ta perdoresh radion:)degjim te kendshem..

Anonymous said...

një film tjetër ku kënga "Quizas..." përdoret është "La Mala Educacion" i Almodovarit. Por unë e preferoj efektin e këngës në filmin e Wong Kar Wei - i përshtatet rrëfimit dhe atmosferës së filmit. Zgjedhje e bukur.
Përshëndetje, Arbër

ELAIS said...

Shume ide e bukur kjo e radios :)

eni said...

s'e kma pare ende kete filmin e Almodovarit.Ka qene tek festivali i vjeteshem i filmave te pavarur ne Stamboll.falemderit Arber.
me vjen mire qe te pelqeu Elais.Bera dhe disa shtesa sot.

N.Ago said...

Dëgjim të këndshëm.Isha dhe unë nga Blendi dhe më pëlqeu muzika e tij, po kaq sa dhe jotja.
p.s.Eja një xhiro nga "kolibja" ime, të japësh mendimin për diçka.

ET said...

Uf-laj s'a qekam lodh.
tash ja vle me nigju içik muzike te bukur ene se e zonja shpis s'o ktu po e çil vet radion.

eni said...

e.t:))

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator