Thursday, February 22, 2007

Parade blogjesh shqiptare...

Me pelqen shume ideja qe blogjet shqiptare po shtohen nga dita ne dite.Dhe me teper per faktin qe te tera kane nje tematike dhe natyre te larmishme dhe mjaft te kendshme.Mos mendoni se do ju rrjeshtoj sipas preferencave sepse nuk eshte e mundur nje gje e tille , por se paku do ju ve nga nje epitet te tere blogjeve qe ndjek,nje epitet qe mbase nuk eshte aq efikas sa te shprehe çdo mendim qe kam per blogun tuaj por te pakten per se largu i afrohet natyres se pergjithshme te blogut tuaj...Eh po ja nis pra:

Kastadiva - me "romantikja"
Zhapiku- me "filmdashesja"
Bizele- me "spiritualja"
Shqipo-me "ciniku"
Tena- me "natyre mesdhetare (dmth me e ngrohta)"
Brisku- me "pena nostalgjike"
Edrus- me "aktivi"
E.T.- me "i ndryshueshmi"
Sapere Aude- me "e larmishmja"
Bleta-me "krijuesja"
E7E -me "artistikja"
Vrima e Çelesit- me "letrarja"
I huaji - me "pene e kendshme"
Tea-me "e sinqerta"
Memua- me "filizofi"
Belle Fleur - me "efekt qetesues"
Eda- me "treguese e çliret"
Erato- me " natyre publicistike"
Selfmaderadio- me "kulturorja"
Orange Bakery - me "bredhesja"
RedBonsai- me "shqiptarja"
London Lily
- me "kozmopolitja"
Lolers- me "ironikja"
Zograf- me "flash"
Naida- me "poetja"
Kushina e Gjyshes- me "orekshapesja"
Mamadhia - me "zbardhje dhembesh"
Peshku Pa Uje- me "Bari"


Kjo qe lista ime miq...ju lexoj me kenaqesi te gjitheve dhe gezohem qe ju gjeta:)mos ndaloni se shkruajturi ju lutem.19 comments:

bizele said...

hahaha eni, kjo lista jote e blogs me kenaq mua. te kam si enciklopedi te kam, sapo hapet ndonje i ri je e para qe e merr vesht.

eni said...

:)rrofsh Edi!

Candyland said...

Shume ide e lezetcme. Te lumte Eni s ei ke bere percaktimet fiks fare. :)

bletebzz said...

eni, kete liste do te ta vjedh ne s'te vjen keq.
po te them te njejten gje qe i them kusherires sime kur me fton per dreke:
Sa shume gjera te mira, sa pak kohe per t'i ngrene!
LOL

eni said...

ha ha blete , ti e permblodhe dhe me bukur se une bile:)

tetena said...

O Eni, me pelqen shume komplimenti qe me ben, nuk mund ta fsheh. Nderkohe secili per veten (zoti per te gjithe, haha) e kam vjedhur listen tende per te pare ku jam me blogun e blogjeve (shume me vonese) dhe po e plotesoj.

E pe qe kam zbuluar nje te re para teje (nac nac)

tetena said...

sh e bukur kjo fotografia e fundit e jotja. Si yll je

eni said...

flm Tena per komplimentin:)
blogu jot eshte shume i kendshem ndaj e meriton ate percaktim...
sa per blogjet une i zbuloj neper blogjet e ndryshme te shqiptareve dhe te komentet e tyre:)kush bredh , gjen:))
pa dale te shof se çfare paske zbuluar ti para meje:)po futem me not zhyt ke blogu jot:)

ELAIS said...

:) Fiks fare

shqipo said...

edhe ti bredharake qeke mi goc? eeeehhhhh... :) bej shaka! ose me mire, po perpiqem qe te meritoj emrin qe me dhe :)

po sa e shpejt qeke me percaktime mi goc! pale pastaj me gjetjen e blogjeve (sic thane shoket e shoqet parashkruese). une kerkova per blogje shqiptare para nja 8 muajsh po aha, s'gjeta gje. ja, erdhe ti, vuuuu dhe te tjeret! :)

Ll.T. said...

Une protestoj; a ka bar me peshk apo bar pa uje? Jo, restorant mbase, ose piceri :D

Nik Mehmeti said...

Blog interesant. Do vazhdoj ta ndjek.

Joni said...

sa qejf gjeta dhe veten ketu :D! Do mundohemt e gjej kohen sa me shpesh te shkruaj ate gjene per veten! Shume e bukur lista, gjeta dhe nja 2-3 bloge qe nuk i kisha!! Pershendetje eni!!

N.Ago said...

Faleminderit Eni!

eni said...

he mo shqipo he , vertetoje cinizmin tat!:))te shkon ty cinizmi mos e le pas dore:)
me vjen mire qe kma ardh me kembe te mbare se vertet u hapen shume blogje shqiptare pas meje:)
llt.: me shume imagjinate , peshqit jemi vete,peshq qe bredhin pa asnje ndalim dhe perkufizim:)
nik mehmeti: flm per blogun:)
joni: me vjen mire qe te paska pelqyer lista:)
n.ago: te lutem.

te gjithe juve qe me shkruajtet,falemderit. e shkruajta pak me siklet kete shkrim se mbase mund dhe t'ju mos ju pelqente apo t'ju ngelte hatri nga percaktimi im per blogun , por me vjen mire qe u mireprit:)falemderit...

eda said...

flm Eni. :) liste e bukur dhe na mblodhe (pothuajse) te gjitheve me duket. Hallall :)

eni said...

s'ka perse Eda.me vjen mire nese i kam permbledh ca shqiptare ne listen time modeste:)

edrus said...

Eni,po sikur....?
Po sikur te beje nje blog tjeter(meqe ja ke marre doren jo per gje ;) ) ne te cilin te sinjalizosh dhe per te tjeret qe ndoshta s'kane patur mundesi te kontrollojne te gjithe blogjet,me postimet interesante neper blogjet e shqipetareve??

Ose qe te axhornohet automatikisht kur dikush shkruan(mjaftojne vetem titujt :)

eni said...

Edrus , nuk kam aq shume kohe:(

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator