Tuesday, July 10, 2007

Questionnaire - Ankete!

Find the boozed one:)
Gjeni te dehuren ne foto:)

28 comments:

tetena said...

qyqa qyqa mi Eno, na turperove fare (ne kllapa, ç'me ka marre malli te dehem nje here mire).

eni said...

:)

strangeMAN said...

Pse vetem njona ka pi ktu? Un them te dyja.

eni said...

ha ha nuk ta them he per he Strangeman..do e shpall ne fund:)

Majla said...

Moj rakia bukuroshe qe me çon qoshe me qoshe...:)

eni said...

:))) loool

shqipo said...

edhe une them te dyja. po me shume me duket kjo nga e djathta (ti me i llaf)

eni said...

:)) dhe mu ashtu m!duket vetja:)

bizele said...

te dyja tap me dukeni dhe mua, po qe ti eni sikur e ke tradhtuar veten pak me shume

eni said...

haha:))

cluephone said...

well well
ti eni je e tipit: ca ben se na nxore bojen dhe mezi po e mban te qeshuren.
ajo shoqja jote ka mare nje cute standing te tipit: I am drunk and happy!take me if you can ...
tashti kush po mban ke nuk i dihet tamam, se po mbani njera tjetren dhe nuk lejohet ti jepni makines asnjera.
faqet e kuqe sikur iu jane futur me shpulla ndonje cun shqiptar(vetem ata e bejne kete pune se kush te reh te do) tregojne qe e keni lagur sa kini mundur, po sidoqofte shoqja duket qe ka te pire me harmless nga ti.
jo se njeresit do thone ah ci bera vetes qe piva me enin, po me sa shoh ty dhe nuk te zenka kollaj.
abuzoni abuzoni me alkoholin ...
sidoqofte e qeshura jote mgjse do te duket innocent, ehste me shume e suprimuar drejt: eh edhe ketu ne turqi me opinge e pijne alkolin ...

make sure this message is properly censored and formated to fit the best of your accepting policies.
got a clue?if not, it is just a phone call away! dial cluephone.

eni said...

:)) ha ha cluephone uuuuuu sa kam qesh mer çuno..prit prit se komentet e fundit do i bej une dhe Majla por po presim ende reagime:)

make sure this message is properly censored and formated to fit the best of your accepting policies.

man this is evil..you know I do always post everything..

anyway thanx for the comment..missed them:)

belle_fleur said...

hahahah sa cute qe dukeni qe te dyja me ato faqkat te kuqe si molle sterkinge:))....te dyja dukeni tap:))

Majla said...

Cluephone & others, one tip;

It was my birthday that's why I look drunk and happy...tip of cute standing :))

Alkoli ke nuk zbukuron!

ELAIS said...

Po ju shyqyr qe u bete bashke njehere se e meritonit nganjegote.

Une them qe Majla ka pi se ti Eni s'e perlqen alkolin.
E gjeta eee ?

:)

salvator said...

E kam te veshtire te (pranoj) ndaj nje femer te dehur nga alkoli dhe nje femer qe nuk kontrollon membranat e syve kur shikon objektivin e aparatit fotografik.Sidoqofte,vajza,nuk eshte mire te pini alkol,reklamat thone qe ju plak lekuren dhe ju shkakton deme tek aparati qe ndodhet poshte zemres dhe nen lekure.Pini vetem vere te kuqe dhe mos e perzieni alkolin,dehja behet me e mrekullueshme,e ngrohte,romantike,vetem ta provoni.Suksese.

Selfmaderadio said...

Eni,

ti shkruajte diku, dikur, qe ti nuk pi alkol. Keshtu qe, nese njera nga te dyja eshte e dehur, ajo nuk je ti.

eni said...

Nejse miq po i jap pergjigjet me ne fund..me shkrite fare te medhej jeni..

Elais dhe Selfi pa sa te vemendshme qe jeni mi goca bravo ju them..Yes eshte e vertete une nuk kisha marre as edhe nje pike alkol kur dola ne kete foto (ashtu siç nuk marr ndonjehere perveç rasteve qe pi vere te kuqe).Por isha aq e lumtur dhe ne qef (keshtu behem sa here kercej dhe jam me njerez qe dua afer)...Me shkrite te gjithe ju qe menduat se une jam me e dehur se Majla:))) ne fakt ashtu dukem:)

shqipo said...

thojini i cik salvatorit qe, nga c'di une, edhe vera e kuqe ka alkol...

Majla said...

S'e pranoj qe jam une me e dehura :)

Duhet te dini nje gje qe vetem pasi kam pire 3 votka dhe ca shot tekila arrij te jem ne gjendje te barabarte me Enin. Ne nje kohe qe ajo esh e dehur veç nga muzika e kercimi ;)
Pra ndryshon puna, mduket se paska dy lloje dehjesh :)

Emigrant said...

E jena mledh-o ne nji tavoliiiine/
ene po piiime-o ka-i piiiik' raaaaki.../

bam bam baaaam!

e syte e tuja, Vali... ploooot mallngjiiiim-e/
ny jeteeen time mbeeteeeen-o nji kuuujtiiim...


bam bam baaammm....


hi hi hiiii...... e c'na kerrrrrnoqe o En!

Te dyja pa dyshim tape! Cdo rezultat tjeter eshte cheating! Si ha poplli ato!

Emigrant said...

http://www.youtube.com/watch?v=GsPobjEpeU8

.... usta edhe i dopjo!...

eni said...

majla:) ke te drejte lalo:))

emigrant:)))) loool rrofsh per vjershen e pijedashesve:)

eni said...

emigrant: ue ue ue ça video...o Zot o Zot....:))rrofsh..ej se se mos harroj kjo kenge-vjersha ulerime.Po s'te erdhi keq po e vej te shkrimi im i fundit i yummanise se kam vene nje recete mezeje sot.s'tvje keq besoj:)

N.Ago said...

Moj raki moj shkumbi, vallë, nga ke dalë ti?!

eni said...

:)

klodiana said...

that is the most adorable, fun shot of two friends. eni you're so cute!!

eni said...

thanks girl;)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator