Thursday, July 19, 2007

Birthday girl!

Yep...Another year passed.Here I'm am older and golder:)) lool
Man , how depressive birthday days are! However I can forget everything with a good party and danceeeeeeeeeeee :)
------------------------------------------------------------------------------------------
Ja na erdhi ditelindja serish ..Depresive si ide...Prefiksi i moshes time do dhe 2 vjet qe te ndyshoje..I vetmi element qetesues:)

24 comments:

Anonymous said...

Gezuar ditelindjen yllo!
/Elais qe nuk indentifikohet dot nga puna.

eni said...

flm Elaisi qe nuk identifikohet dot:))

redBonsai said...

U befsh dhe 100 Eni,
Hugs and kisses

eni said...

flm yll!

Adela&Radu said...

Eni edhe shume vite te tjera te lumtura e dashur!

I always say best people are born in July! ;)

eni said...

thanks dear:)

buli3go said...

doğum günü olsun. hahahaha ... parçe-parçe turkçe

klodiana said...

urime edhe njehere e dashur! ditelindjet filluan te beheshin depresive edhe per mua pas 24 vjetorit, but screw it girl! have tons of fun and milk it for all you can!

Candyland said...

Eno ec mos e vrit menjen yllo se cudia me e madhe tre dite zgjat..e ka thene i rob i squte! :D

hajde edhe 100 dhe qofsh gjithmone e lumtur!

eni said...

buli3go: :) teşekkür ederim!

klodiana: yep I gotta listen to you:)

tea: rrofsh lalo!

N.Ago said...

Edhe 100 dhe, gjithnjë e lumtuar me ata që do dhe ata që të duan!

eni said...

flm shume Ago!

tetena said...

Eni te uroj dashuri plot, sa te te doje zemra.

eni said...

rrofsh yll!

Anonymous said...

Eni, Gezuar Ditelindjen. E paskemi te dyja ne nje dite. Me 19, apo jo?

nela.

belle_fleur said...

Happy Belated Birthday!!!

Gezuar Eni dhe u befsh 100 vjece! Realizim deshirash dhe sukses perhere!

Hugs!

eni said...

nela:flm shume..gezuar dhe ti ditelindjen dhe gjithe te mirat!

belle: thanx hon!

strangeMAN said...

U befsh sa te duash!

Megjitheqe edhe per mua ditet e ditelindjeve te mija dha viti i ri jane netet me te zymta...por ka sherim...quhet Vodkaaaaaaaaaaaaaaa!
a=numri i gotave per te harruar ca dite eshte.

Edhe nje here u befsh sa te duash!

cluephone said...

Tanyobi Omedeto!
28 sai no koto wa hidokunai.
mada da yo ...
however it is better that listen to the cluephone that is ringing, for those who have ears of course :)

ringing soon again
cluephone
PS. per ata qe nuk dine dhe aq mire japonisht, si puna jote psh. nje urim alla japonesce dhe ca komente per kilometrat e bera deri me tashti.28 ehste nje moshe interesante te jesh, po kujdes eni, se cdo gje ne kete bote, eshte me ore/vite pune: ja po te jap dhe nje vit me pak mqs nuk pi alkol. 27 vjec ti duhej te punoje bellydancer ne turqi, e jo tu beje foto.

eni said...

strangeman: good idea..I could try some vodka with cherry juice;)thanks!

cluephone: thanks! let me not have the bellydancer part..I prefer bellydancing for hobby:))
flm !ma perkthe içik ate urimin japonisht:)

Lily said...

Pak si vone,por....Gezuar Ditelindjen dhe u befsh 100 vjece Eni. :)

eni said...

flm Lily:)

akull-naja said...

Me qamet vonese, por dhe me qamet dashuri: dhe 100!!! Shpresoj t'ia kesh kalu vizllushem fare! :)

p.s. 18 vjeç mbushe mi goce? :))

p.p.s. une deprimoja ca andej nga fillimi i cerekshekullit te dyte, po pastaj i kalla dreqin dhe sot kur me pyesin sa vjeç jam, duhet te bej nje llogaritje te shpejte duke u nisur nga viti i lindjes. ;)

Week-end t'vizllushem!

eni said...

urimet jane perhere te bukura Akull ndaj te falnderoj shume lal:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator