Monday, July 02, 2007

Rifillimi...

Sa bezdi qe i kam rifllimet!!Do thoni ju; - he o derebardhe se dhe perpara ke shkuar e je kthyer nga Shqiperia.
Por sa here qe shkoj e vij te njejtat veshtiresi has.Mbase eshte nga ajo se kur shkon ne atdhe dhe takohesh me njerezit e dashur dhe shkon ne vendet qe ke mall , e ben gjerat qe ke kohe qe do ti besh , shkeputesh krejtesisht nga bota e ketushme.Une te pakten keshtu e bej edhe me pune sikur te iki , ne njefare menyre ate kohe qe jam aty e shkepus mendjen plotesisht prej kendej.
Ndaj dhe mbase sot e ndjej veten si ai krimbi qe ja kane prere koken por vazhdon te ece kuturu nga ana e bishtit:)

Stresin e pare e hasa me tastieren e kompjuterit:) Ngaqe eshte ndryshe , ashtu siç me ndodh dhe kur shkoj ne Shqiperi ,vonohem teksa shkruaj.
Si konkluzion : eshte mire ta stakosh trurin , por sigurisht nese ke guxim ta rizgjosh pastaj:))
Nejse mire se ju gjeta njerez dhe falemderit per vizitat ne kioske dhe kur nuk isha ne shtepi:)

13 comments:

tetena said...

Eni sidomos kur ikin dhe per pushime. Kurajo dhe te uroj pushime te tjera se shpejti.

eni said...

rrofsh:)

banago said...

Hajd me krah te lehta! Mire se u ktheve!

mbreti3gut said...

mire se na erdhe "ne shtepi". Dhe me bere te qesh me punen e tastieres, se dhe une kam te njejtin problem

eni said...

banago: mire se ju gjeta..
buligo: ça ti bejme:)

akull-naja said...

Po te them dhe une si Banago: me krahe te lehta!

eni said...

rrofsh mi shoqe..mbremje te vizllushme!

edrus said...

Hë mi ti, vetëm duke u qarë :)
Dynjaja as që kanë për të bërë pushime... apo s'do të kenë probleme me tastierën thua ti ;) :)

strangeMAN said...

Mire se ike me bie te them une. Dhe mirese u riktheve njeokhesisht.
Te pershendes!

belle_fleur said...

Mire se u ktheve! Merre shtruar dhe mos ja var shume tastieres se ate pune ka ajo:))

Dite te mbare!

eni said...

Edrus: he pra he une per boten mendoj
strangeman: rrofsh
belle: flm lal

gjergji said...

LOL.. eshte mire ta stakosh trurin , por sigurisht nese ke guxim (dhe durim) ta rizgjosh pastaj:))

ps. very nice job on the blog!

eni said...

flm Gjergji per fjalet e mira dhe vizitat:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator