Thursday, May 17, 2007

Mungesa


Miq nese mendoni se i kam bere naften blogut dhe kam harruar te futem gaboheni rende:)Keto dite po me del fruthi , jemi pjesemarres me ata te punes ne nje nga panairet me te rendesishme te tekstilit shtepiak.Realizohet ne Stamboll , panairi Evteks, ku marrin pjese kryesisht firma te ndryshme dekorimi te brendshem dhe tekstili shtepiak nga e tere bota megjithse shumaca jane turke.Kete vit mbizoterojne firmat spanjolle me copa per tapicieri..Ka disa stande shume te kendshme por ,sidoqofte nuk kam shkrepur shume foto ,po ju ve nja 2 foto nga standi jone..Nuk do dukem deri nga e hena kur mbase do ju sjell me shume foto rreth ketij evenimenti.
Qofshi mire:)

11 comments:

belle_fleur said...

Take quick breaks as much as you can because you'll be exausted by the end of the fair. All the best!

edrus said...

Eni, ketej nga anet tona, kur behen panairet, jane te shoqeruar gjithmone me 'hostes' ose 'ragaze imagine', qe marrin poza siper divaneve ose krevateve :P
S'po shoh gje ne ato krevatet e tua :P

eni said...

Belle: jo ne fakt ulemi nuk na thote gje kush por nuk para na del shume koha me u ul sidomos kur kemi pune:(

Edrus: krevati eshte aq i bukur saqe na u dhimbs me e mbulu:)

Blendi said...

Kombinati tekstil Stalin, u ke treguar c'tezgjahe kemi aptur ne ne dalje te Tirones? :D

Ciao Eni!

eni said...

ha ha Blendi:))

shqipo said...

une mendoj qe edrus ka te drejte

eni said...

shqipo: qekeni pa qaf te gjithe juve:)

lisi said...

eni nuk di pse por nuk arrij te le coment tek posti yt i fundit, ai mbi natyren e klientave. anyway eshte shume interesant. kur te zgjidhet problemi i comments do te them me gjate.
ah me krahe te lehta ne pune! :)

tetena said...

he Eno se mua me duhen perde, na dergo ca ketej se une jam e paafte te zgjedh vete

eni said...

lisi: rrofsh lal, panairi mbaroi po tani po na del fryma me shume duke vrapuar sa andej kendej me telefona qe nuk pushojne.sdq qe nje panair i mbare:)
as une nuk e di sepse nuk mundemi te shkruajme dot komente te posti lart do e shof dhe nje here.flm , me vjen mire qe te paska pelqyer:)

tena : patjeter mund te te ndihmoj ne zgjidhje perdesh lal, .me bej nje foto te dritareve se te them une se Ƨfare duhet te marresh..ciao

eni said...

e dashur Lisi e rregullova punen e komenteve tek shkrimi lart.mund te me shkruash sa te duash eshte i mirepritur shkrimi jot aty:) ciao

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator