Friday, May 11, 2007

1 vit ne blogosfere!

Dje vura re se qe bere plot nje vit qe kur kam hyre ne boten e blogosferes.Ne fillim isha vetem , shkruaja me shume per vete me duket:) Por per fat me ane te ketij blogu sidomos pas muajit dhjetor , pata rastin te njihem me plot shqiptare interesante dhe me vjen mire per kete.Ne njefare menyre ata me shtyne te shkruaj me shpesh dhe me bene me kreative sepse dikur e beja me pertese kete gje mbase.Ndaj ju falenderoj qe me ndiqni dhe komentoni..kjo me jep shtyse per te krijuar:)
Nuk e di si mendoni ju , por ne 6 muaj une besoj se eshte krijuar nje lloj grupi i lezetshem shqiptaresh ne blogosfere secili me idete dhe mendimet e tija te veçanta dhe inspiruese!

Uroj te vazhdoje keshtu.Po iki tashti se me duhet te plotesoj çarçafin qe me erdhi nga Franca:)

20 comments:

tetena said...

shkruaj e dashur shkruaj (çarçafin e kam fjalen) se po te mos kemi njeri tjetrin si do ja benim

eni said...

he he ashtu eshte:)falemderit per zgjedhjen e dashur...

lisi said...

nje vit plot! urime, eshte goxha impenjim!:)

Majla said...

Blog=Rrugedalje nga çarçafet e dosjet.

redBonsai said...

Urime për 1-vjetorin!

eni said...

thank you ladies:)

ET said...

Bukur:)

eni said...

flm E.T :))

ELAIS said...

Urime per pervjetorin :)

Mos harro ta festosh!;)

eni said...

rrofsh Elais..po bej nje embelsire e po e vej ke Yummania :)

belle_fleur said...

urime e dashur! me vjen mire qe jam pjese e blogosperes sepse kam arritur te njoh virtualisht njerez te vecante dhe ti je nje prej ketyre:)

eni said...

belle:rrofsh lal:)

N.Ago said...

Jemi thuajse "moshatarë".
Kur gjeta blogun tënd, m'u duk sikur gjeta një njeriun tim që më mungonte prej kohësh.
Paskëtaj, erdhën plot të tjerë, vajza dhe djem shqiptarë, që mirëmbajnë blog.
Blogu yt, i kujdesuar dhe pasuruar me ndjenja dhe ndodhi të tuat, është pa dyshim, nga më të pëlqyerit për mua.
E logjikshme që, përditë e vizitoj.
Të uroj ti bësh 100 vitet në blog, dhe të sjellësh përherë optimizmin, çiltërsinë, buzëqeshjen, finecën, brishtësinë, elegancën dhe humanizmin që ke sjellë deri tani.

eni said...

Ago shume shume falemderit..me lumturon ideja nese vertet kam arritur t'jua sjell ato gjera te bukura qe rrjeshtove per mua:)

bizele said...

gezuar ditelindjen e blogut :)

eni said...

rrofsh:)

edrus said...

Ik mi dreq, jo se pretendoja ndonje koncert ose ndonje darke nga ana jote, por te pakten ndonje karamele... si u festoka ne te thate???
Gjithsesi te uroj qe te vazhdosh te na mbash 'gjalle' dhe ne te tjereve per 100 vjet te tjere :)
Rrofsh Eni.

eni said...

do bej ndonje embelsire qe do ta vej tek yummania Edrus:) flm:)

Selfmaderadio said...

Gezuar ditelindjen Eni dhe edhe 100 ;))

eni said...

flm Selfi:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator