Thursday, January 18, 2007

Preferenca...

Do te preferoja qe te perballesha me ....

1.Sjellje te thjeshta dhe jo te sterllogaritura ne vend te sjelljeve plot respekt/apo te politikezuara te detyruara nga halli jo nga malli.
2.Pranimin haptazi te mos dashjes per te ardhur ne ndihme ne vend te dhenies se ndihmes sepse duhet dhene ...
3.Shprehjen me vendosmeri te inatit/nervave/smires qe kemi ndaj dikujt ne vend te fshehjes se ketyre ndjenjave me nje dyftyresi te shpifur.
4.Kur dikush merr diçka te re dhe pret komente nga miqte e tij , komentimin ose te pakten kritiken e asaj gjeje ne vend te shikimit shpues dhe mos berjes se asnje komenti.
5.Shprehjen e nervave ne vend te fshehjes se tyre , ushqimit te nje merie te kote ndaj njeriut perballe apo ngrenies se shpirtit te tij...


lista eshte e gjate po kaq me erdhi tani per tani ne mend.do te vazhdoje..
do thoni mire qe i shkruajte po sa prej ketyre realizon me xhan?
perveç pikes 2.qe s'e kam arritur ende te tjerat po:)

6 comments:

tetena said...

E dashur Eni, pak a shume me sa kuptoj une, ti nuk e duron hipokrizine dhe ke shume te drejte.

Ll.T. said...

E dashur Eni, po te vepronim te gjithe sic thua ti atehere shoqeria do te shkrihej e ne do te shnderroheshim ne ishuj :)

Njeriu s'eshte i afte te perballoje gjithnje sinqeritetin, shpesh hipokrizia eshte vaj i nevojshem.

eni said...

edhe ti ke te drejte LL.T.Vetem se une nuk e kisha fjalen vetem per hipokrizine...

edrus said...

s'e di se si me erdhi ndermend ai postimi tjeter i yti Eni(ajao me ate foton tek pasqyra...),sikur ne c'do rast qe permendje ne kete shkrim,te kishim mundesine dhe te shikoheshim ne nje pasqyre qe 'pasqyron' realitetin....shpeshhere ne reflektim do te shikonim nje figure te peshtire,dhe kjo se jetojme ne nje kohe te qelbur,qe duhet nganjehere ti thuash dhe derrit daje,por derri do plumb.....nga ku, nganjehere dhe daja do plumb :)

N.Ago said...

Unë, të vetmen gjë që e pranoj haptazi, është ajo që i thashë dhe edrus: Jam krejt tullac, kam një fije floku në kokë dhe, kam pseudonimin për një qime, qeroz!
Jashtë teme ë?!

eni said...

edrs: e vertete edhe daja e do nai plumb ndonjehere:)
n.ago: e forte , e forte...

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator