Tuesday, January 16, 2007

Kur do te behemi ne njerez III

Kur kerkesat per punesim dhe punesimi i personave te kete per qellim vetem rritjen e performances se punes dhe arritjeve te metejshme..Dhe kur keto kerkesa te behen perbrenda kritereve te punes...

13 comments:

e.T said...

eh mi Eni,akoma nuk e kupton ? vertet?
Ne jemi bere njerez!Jane gjithmone "ATA" qe duhet te behen!:D

eni said...

mire de mire , po nuk e ndryshoj dot me kete emer se ashtu e ka emrin rubrika tani...

edrus said...

une them qe duhet "TE PASTROHEMI NGA SKORJET"....

apo s'ishte marre nga kongresi i shtate ai shkrimi?? :p

Blendi said...

do behemi njerez kur te pushojme se "ngreni" njeri-tjetrin..

E di si eshte puna, kur jemi jashte dhe pak a shume te rregulluar ekonomikisht behemi njerez absolutisht te kendshem...por nen stresin shqiptar na bulezon egersia nga poret bashke me djerset.

Ll.T. said...

Po gjithe ky mllef nga erdhi?

N.Ago said...

Nga kongresi i tetë!

p.s.:Kam vendosur ti vete kundra edrus!

eni said...

ha ha Edrus...
Blendi ke te drejte
Ll.T: nuk ka mjaft fakte qe te nevrikosemi?
N.Ago: e forte kjo..

L'etranger said...

"Kur do te behemi ne njerez" implikon njesilloj detyrimi per tu bere njerez me se s'ka.

Une them se puna ka ngecur se ne ne fakt nuk dime ende se c'entitet duhet te behemi; duke mos e pase te qarte kete gje, shkojme dhe i biem njerzimit,kot, ne qaf.
Personalisht, jam e mejtimit se do na duhet ca kohe qe t'i japim dum se cfare do behemi. Vetem pas kesaj, vjen pyetja Kur.

Pa dashur t'i jap udhe ndonje referendumi, MosoZot!, po shpreh pa qiber deshiren time per popullin po tim.
Ej Du te behemi kafshe, te gjith kshu si popull, te behemi kafshe te sinqerta. Kafshet s'kane faj, dhe njohin persosmerisht vendin e tyre ne zinxhirin ushqimor.Kafsha nuk flet, vetem sillet ashtu sic pritet prej saj.

Tek kafshet nuk ka habi, e atje nuk ka habi, ka shanse te egra per mos-zhgenjim.

Ll.T. said...

eni, une s'nevrikosem kurre pa pire kafene fillimisht :)

E kam fjalen pse sot ne ndryshim nga ditet e tjera, cfare ka te re qe s'ka qene edhe dje keshtu? Apo valle jam dorezuar une? Hmm

eni said...

Je dorezuar ti me duket LLukan:)

eni said...

Mbase ke te drejte i huaj...kemi ngelur si ca monstra ne mes te nje purgatori..njerez s'po behemi dot , po as ne lartesine e kafsheve nuk arrijme me budalliqet qe bejme:(

edrus said...

Per c'habi flet L'etranger ??
cudia me e madhe zgjat tre dite :)
nga ku me rregull te treshit i takon qe dhe zhgenjimet te zgjasin po aq.
ç.d.v.

P.s:N.Ago,mos mu kundervi kete rradhe :),se s'e kam thene une ate shprehjen siper

N.Ago said...

Ja mbylla gojën edrus!
Nuk po flet më!
Le që, po pa dhe foton time, ka për të ngelur me gojën hapur deri në...kongresin e 9-të!
E quajti se, vetëm ai është fotozhenik.

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator