Wednesday, January 24, 2007

Dimri mund te zhveshe pemet por...
Dhe kete here si perhere .
Erdhi dimri sado qe jo shume i ftohte kete vit.Zbrazi pemet,shplau disi ngjyrat e tyre dhe kesisoj te qytetit.Kjo mund te jete e merzitshme.
Sidoqofte une e dua dimrin.
Shume syresh mund te mos e preferojne nga te ftohtet , por per mua mbetet nje nga stinet me te preferuara pas vjeshtes.
Me pelqen dimri ndonese na detyron te mblidhemi me shume ne shtepi.Mbase eshte si nje thirrje per te ndare me shume kohe te kendshme dhe te vlefshme me te afermit tane,mbase na afron me shume me gjerat e thjeshta por te rendesishme ne jete.
Mbase te ben me te vetmuar dimri , por njekohesisht dhe me krijues.Te afron me shume me veten dhe boten tende te brendshme.

Ndaj them se ; dimri mund te zhveshe pemet por jo ndjesite tona...


15 comments:

e.T said...

mu mpelqe mshum behari.
o jorgoni jon ay.

eni said...

:)

Sapere Aude said...

Ketej nga ne thone: Nuk ka asnjehere kohe te keqe, ka vetem rroba te papershtatshme.

eni said...

ah sa me pelqejne keta skandinavet me menyren si e marrin jeten...

eda said...

....edhe mua me pelqen me shume vera...i kam inat rrobat e trashe. megjithate jam dakort me enin qe dimri duket sikur te afron me shume me njerezit....madje te ben te shkruash me bukur:).

edrus said...

une i urrej rrobat :P ;)

Eni,c'do stine ka te bukurat dhe te keqiat e saja.......panorama e mbrekullueshme dje ne apenine,gjithcka e mbuluar ne pak minuta nga debora,por nje koleg i imi qe u nis dy ore mbas meje...e kane ndaluar atje per 14 ore(s'e lejojne qe te qarkulloje me kamion deri sa te sigurohet mire rruga :(.

tetena said...

Une kam shume qejf pranveren. Me vjen keq Eni por nuk jam entuziaste nga dimri megjithese ketu jasht shtetit nuk kemi ftohte ne dimer.

N.Ago said...

Një mik i vjeshtës këtu!
Eni, linkun e Progresit, mund ta fshish pasi, blogu u mbyll përfundimisht!
Faleminderit.

Rrezja Online said...

INTERESANT, dimri mund te zhvesh gjitchka...

eni said...

edrus dhe tena : sigurisht qe dimri ka te keqijat e tij.
n.ago: te pershendes me vjeshten qe eshte stina ime me e preferuar.
rrezja: vertet interesante.

Alida said...

mua me pelqen dimri....ndoshta per vete faktin qe eshte nje stine disi me e vecante se te tjerat, duke filluar qe nga debora e bardh qe mbulon token, pastaj me skuqjen e hundes dhe te faqeve, dhe me e rendesishmja nje shtepi e ngrohte dhe nje zjarr bubulak ku njerzit mblidhen prane njeri-tjetrit dhe tregojne nga dita e tyre....

eni said...

mire se erdhe Belle:)

Anonymous said...

E vetmja gje e bukur ne dimer eshte Christmas. Te tjerat jane depresioniste. A keni kaluar ndonjehere nje dimer american ku temperatura zbret deri ne -50 Celcius! Po, ne New York!! Ka nje aresye pse vendet Nordike kane nivelin me te larte te vetevrasjes nga vended e ngrogta si Brazil etc. Dielli dhe nxehtesia influencojne positivisht ne prodhimin e anti-depressenteve te trurit.
Take care you all and have a wonderful winter.

eni said...

flm;)

eni said...

mgjth varet nga dimrat do te shtoja:)nuk jane gjithandej njesoj;)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator