Thursday, March 22, 2007

Redbonsai dhe Albtranslator takohen:)


Sot takova miken tone virtuale Redbonsain ne Tirane. Ne vend te fotos tone vendosem te veme cantat meqenese dhe me ato jeni prezantuar:))))
Ajo ishte ashtu sic mund ta merrni me mend dhe nga blogu i saj : energjike, me bisede te kendshme dhe plot kripe, spontane..Ishte kenaqesi njohja me te..
Me kete rast piva dhe racionin tim te makiatos shqiptare..eshte e cuditshme dhe ne vendin me te mire ta pi une makiaton nuk e nderroj me ate shqiptaren, ndaj sa here qe vij ketu vetem makiato pi...
Pastaj eshte ndryshe te pish dhe te bisedosh ne nje vend ku njerezit duket qe jane me te ngeshem dhe te lirshem sesa ne nje vend kur cdokush vrapon per diku , sikur vetem dhe me mendje:) Ketu nuk e sheh nje dukuri te tille ndaj vertet qe relaksohesh dhe e le trurin me pushime.
Me vjen vetem keq se po me afrohet kaq shpejt dita e kthimit:(


10 comments:

ELAIS said...

Te befshin mire makjatot :)
Shpresoj dhe qe byrekun me spinaq ta kesh gjetur sic e doje vete.

Foto intriguese ajo e cantave :)
Me pelqen.

N.Ago said...

Shijoji ditët që je aty!
Por, lëre pak redBonsai-in, të na jap dhe neve pak rëndësi(hehehehehe)!
Ditë të mbarë.

tetena said...

une vdes per nje te shkurter. Ketu kafeja eshte koti fare, dhe as nuk flas per qetesine ne kete vakarm makinash.

eni said...

elais:) flm dhe mua mu duk me origjinale se sa te dilnim vete ne foto:)
n.ago:) he se redbonsai i kthen pergjigje te tereve aq e shkathet eshte
tena..ke te drejte...

blerta said...

ah cupka na kenaqet. lumsi ju. mua fatkeqesisht me ka zene kaq keq semundja e kafes me filter (amerim..kane), saqe nuk pi dot asnje lloj kafe tjeter dhe vertet qe vuaj ne shqiperi

belle_fleur said...

eni, pi nje makiato dhe per mua:))

kalofsh sa me bukur!

Bleta Dembele said...

Pershendetje!

redBonsai said...

Hehehe më pëlqeu foto dhe komenti...

Hugssss

shqipo said...

bej qef ti bej :)

eni said...

he he bera goxha Shqipo:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator