Sunday, March 04, 2007

Fundjava qe me shkoi huq..


Pas nje kohe fort te gjate dhe te ngjeshur pune , sot mezi po prisja me padurim pak ç'lodhje dhe pushim.Po vdisja te beja pak dembelizem fundjave , tip zgjimi andej nga ora 11.00 (shhhh mos ja thoni njeriu ka dhe raste 12.00:), nje mengjes i ngadalte duke lexuar gazetat(qe per fundjave jane ende dhe me te trasha:) , duke degjuar muzike dhe duke ndenjur kot.Apo nuk eshte dhe koha sot , e vrenjtur s'te behet gje tjeter.
Por ç'e do se me duhet te iki ne Ankara per ca pune pune.Epo thashe , nuk te lejne rahat more..Keshtu dhe fundjava ime e shumepritur per te pushuar dhe dembelizuar sado pak , shkoi e vate..Ne mendje me ngeli vetem pushimi dhe asgje tjeter.
Ngushellimi i vetem eshte se do takohem me Majlen, si dhe me mbesen time (macen e Majles:)..Te pakten do vleje per diçka..Fundjave te mbare dhe sa me shume dembelizem apo relaksim ju uroj , te pakten juve:(

7 comments:

ELAIS said...

O Eni po eshte e djele sot mi lal.
Te dielen rrobi pergatitet per te henen. Fundjava laj thaj c'ishte per t'u clodhur iku qe dje :P

edrus said...

Ec mi dhe ti,e ke postuar kete shkrim ne ora 11,pse mi sa doje te flije ti?? ;)
Ne ora 9 iswha duke fryre bicikleten ...sot megjithmend nje dite pranverore,dola dhe bera nje xhiro me Albanen(dhe shume foto :),shiko ato te flickr :),prandaj ,mos u bej pertace dhe dil...dhe buzeqesh gjithmone.

shqipo said...

ne 12?! hajde c'beni ju rinia... lumsi ju.

m'a ferko pak mbesen per mua - kushedi si do i hapin syte robte kur t'a lexojn ket :p

belle_fleur said...

sorry to hear that you couldn't relax as much as you wanted. i wish that next weekend will a "lazy one":)) so that u don't have to run errands here and there.

tetena said...

une do te doja te kisha fundjave si pershkruan ti veç ka ca kohe qe zgjimi eshte me shume ne 6:30 dhe kur eshte 7, çfare fitoreje. Shyqyr qe kam plot perqafime te duarve te vogla dhe nuk ankohem shume.

redBonsai said...

Me ate zgjimin ne oren 12.00 mos u mburr kot se ka dhe kampione ketej nga ne qe zgjohen te shtunen ne oren 18 e kusur nga gjumi i mengjesit...

Dhe jo vetem njehere

Jo po fol po deshe :):)

eni said...

elais: kur punon te shtunen , e diela mbetet dita e vetme e pushimit.Une e kam me turne nje te shtune po nje jo sepse e kam punen ne nje showroom.
edurs: oh sa mire e paskeni bere.flm:)
shqipo: rrofsh o shqipo se me ngren humorin mua kur thua keshtu rinia a thua se sa i madh je vete:)mbesa eshte si yll, u zgarlaq fare kur me pa dhe filloi te kercente tere gjalleri ne shtepi:)dhe Majla me tha se s'ka qene keshtu tere keto dite se ende nuk eshte mesuar.Si duket me njfti.Eh sa te zgjuara jane macet.Bera foto dhe do i ngarkoj se shpejti.
belle fleur: rrofsh:)
tetena: ah ashtu mbase po ja vlen te ngrehesh heret, e ke nje qellim..
redbonsai: nuk mburrem jo , me vjen turp:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator