Monday, March 19, 2007

Fotot e para
Sic ju pata thene , dje erdha ne Tirane..U kenaqa rruges dhe ai na beri xhiro neper Shqiperi , thashe sa mire se me kishte marre malli.Koha qe e mrekullueshme dhe avioni ecte si ne vaj ndaj nuk pata frike sic me ndodh perhere..Kishte nje diell te mrekullueshem roze teksa po zbrisnim dhe u kenaqa.Doja te beja foto ne avion por nuk ma mbajti ...
Sot dola pak se kisha pune dhe kapa nja dy foto qe po i ndaj me ju.Teksa shikoja shtepite e vjetra tiranase dhe kafenete plot si dhe pazarin po mendoja se as 100 safari nuk do me dilnin per te kapur gjithe cfare desha.Apo nuk te shohin si te habitur ketu kur ben fotografi.Nejse une do mundohem te bej sa me shume.Mirupafshim per momentin...

9 comments:

tetena said...

Eni, vertet qe ke syrin e fotografit. Me pelqejne fotot e tua. E para, sahati duket vertet gjigant, dhe e dyta, edhe une kam bere plot fotografi shtepite e vjetra tiranase dhe me vjen keq qe nuk ka as projekti rindertimi. Nga ana tjeter pronaret me duken si heronj te heshtur qe mgjth gjendjen e tyre ekonomike, nuk i leshojne per pallatet shumekatshe.

E di qe ai biçiklisti duhet te vij keto dite ne TR, mund ta kontaktosh nese do t'i prezantosh atdheun.

bizele said...

sa fantastike qe je, direkte na percolle foto e para

belle_fleur said...

enjoy tirana for me too:))....have a great time my friend!

N.Ago said...

Qëndrim të këndshëm!

Leonard Seiti said...

O Eni, kur te kthehesh na merr ndonje liter raki rrushi me vete te lutem :))

Irida said...

Kalofsh mire dhe kenaqu ! Dhe sa me shume foto te kesh mundesi :) !

redBonsai said...

Eni leri fotot po ec te te jap ate/ato makiaton/makiatot se do em akuzosh per kurnace pastaj,

Behu gjalle
rb

eni said...

tena falemderit.ti ma jep nr. e atij qe do vije me biciklete por nuk e di ne do kem kohe te takohem me te.
bizele, belle, N.ago, irida falemderit
leonard ku ta sjell rakine?
redbonsai ke te drejte lal po kam pak pune sa te rehatohem pak do te te telefonoj..see ya soon

Candyland said...

Befsh qejf Eni!! :)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator