Wednesday, April 30, 2008

Just in case ...

Photobucket

Just in case you might have missed Albanian Theatre pals..
I was this last Saturday there.Love theatre and our theatre as well.

I've always enjoyed going there.It was quiıte a long time (since last year) I haven't gone there so I was just looking forward to revisiting it.

This time we watched an Artur Miller drama :"View from the bridge"

Photobucket

Here there are some photos just for you:)Have a nostalgic evening:)

21 comments:

tetena said...

po eni me mungon per me shume qe ketu nuk eshte fare i ngjashem

ravintsara said...

Hehe rrofsh, s'kam lënë qurre dhe lot pa derdhur sa herë kishte ndonjë tragjedi a komedi atje... :) Pa edhe kam recituar një herë mbi atë skenë, po kjo ishte për ceremoninë e maturës.. Nejse...

blete said...

i enjoyed it. i am glad there is life still in the old dinosaur.
thanks eni.

eni said...

tetena:gezohem atehere ja paskam arrit qellimit:)

ravintsara::))

blete:yeah girl,for sure!

Rocky Girl said...

"Pamje nga ura" ka qenë një pjesë shumë e suksesshme. është muaji i dytë që vihet në skenë kam përshtypjen dhe spektatorët kanë qenë të shumtë.
Ke bërë mirë që e ke parë dhe që ke sjellë fotot këtu.

N.Ago said...

Muaj të mbarë!

eni said...

flm Neki gjithashtu!

rocky girl:flm , gezohem qe te pelyqen fotot lal.me pelqeu teatri ja vlente!

belle_fleur said...

Une s'jam tiranse mgjth fotot e Tiranes i kam perzemer. Flm lal!

eni said...

flm ty belle:)

akvll-naja said...

ehhh... sa e pashë foton e tretë në flicker, m'u zgjuan mornica nëpër trup dhe pastaj pashë se pse...

Më merr malli shumë, jo aq për plevitin e sallës sesa për cilësinë e shfaqjeve...

Të lumtë dora e vogël!:)

eni said...

aklli: flm lal..vertet seç ka nje shije tjeter ne teatret tona..edhe muaa perhere per te me merr malli.ngaqe arritem heret me mamin aty nja 20' u kenaqem tu pa fotot nga teatre te vjetra dhe aktoret e teatrit..e çuam nostalgjine deri ne fund me i llaf:) u kenaqem

E ëma e Zeqos said...

Unë englezçen se mar vesh moj bijë po ça janë këto ngjyra , flakërimë e kuqe kështu?

Anonymous said...

une jam i gzum per te gjithe ju....
sa kot kjo batute apo jo ENI THE GREAT
gjithesesi duke qene nga nje qytet provincial si lezha nuk kam ndonje nostalgji er tiranen,lene se teatrin ne lezhe as qe e kam mendu noj here.kishte nje kinema aty dhe kaq.por per kinema kishim ate ter fshatit ku bajrami na sillte filma cdo fundjave.vecese kohe pak te cuditshme ato,pak skeptik te pranoje dikush nostalgjine per ato vite,nen mendimin se mund te duket i prapamet n'kohe,por
pafajsia me te cilen u rrit nje fare brezi ajo c'ka nxit nostalgjine.

nice pics Eni the great.

Ne shqiperi je akoma?

eni said...

e ema e zeqos: mirese vjen ne blogosfere:) ide e mire per blogun:)
teatri ishte i kuqqqqqq fare flakerinte vallaj:)

gomari ateist: Dritan te pershendes.Te jap shume te drejte per sa thua.Por une mendoj se nuk kemi nostalgji vetem per te kaluaren, eshte koha e tille qe njerezit tani kane nostalgji per shume gjera sepse mbase realiteti i tanishem i lodh.
jam ne stamboll , ja kthyer qe te dielen.
ja kalofsh sa me mire dhe ti.pershendetje!

e ëma e zeqos said...

Unë kam dëgjuar atë presidentin tënë që kishim përpara këtij kokëtopit që i tha atij delenxhiut na Memaliaj, atij Agronit de, që ngjyra të kuqe vënë edhe në një shtëpi tjatër që nuk është thjatro. Dëgjoni nënën ju të ratë e kini mëndjen sonde se është e djelë.
Merhumi im, të djelave donte kadaif.

eni said...

te marrte e mira:)))
ue sa kam qesh!

E ëma e Zeqos said...

Nënës kur qesh shumë më shpëton na një prrofkë po më janë lëruar burgjitë mua, ju i kini akoma në vënt.

eni said...

hahah o neno ku mi gjen keto fjale aman:)

E ëma e Zeqos said...

Uratë e nënës ti po nëna ka bërë katër klasë shkollë nuk është alfabete si Belerja.Të shoç për njëçikë ti sa gjëra ka nëna për të thënë e për tu mësuar juve aguridheve. Se nuk është fushë me lule bota jo siç ua bëjnë ata horrat juvej.

eni said...

mezi po pres te shikoj te rejat qe do na shkruash o neno:)

E ëma e Zeqos said...

Do të gjëj nëna një burë të mirë tyja që të mbaj munë pëllëm të dorës të mbaj.

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator