Friday, April 04, 2008

Morning coffe in Tirana

Photobucket


I don't know about you, but I miss it a lot!

22 comments:

Rocky Girl said...

ha ha ha të lejuan të bëje foto :P

ahh aty te ai lokali unë feel a little bit dizzy, plus që duhet ta bësh mend mirë kur të ngrihesh për në toilette sps po u vonove çik iku tavolina nuk e gjen më aty ku e le :D

eni said...

HAHAH PO PRA MO..shtrengoje mire tavolinen mone se te ik per duresh:))

traveler one said...

And we miss you (even though we've not yet met!)

When are you coming again?

eni said...

THANKS dear Kim.
I'll probably be there next week.
I guess a coffee at Serendipity is a must ! :)
see ya there!

Anonymous said...

...ah, kafja te shijon me shume ne shqiperi...kudo qofte...


ervivi

eni said...

yeah Vivi!

belle_fleur said...

I love the picture! Oh yeah, I would have loved to take a sip of cofee and having a good conversation with you, taking shots of the city, and enjoying la vida:)

So, you're going there next week? Lucky you!

meditime-pershtypje said...

Per nje gllenjke ajeri shqiptar
Per nje kafe Shqiperie
Sado qe po hiqem zvarre
Ze e rihem pleqerie.

Ndoshta jam me "regjim shtrati",
(se semundja vu domenin)
Them per ty:oh,cfare fati!
Fat,o fat,ti je me Enin...
Perparim Hysi,4 prill 2008

eni said...

Belle: hope we'll do so in a close future hon.thanks!

Papi: me kenaqe me vargjet.te falenderoj dhe sherim sa me te shpejte!

Anonymous said...

ENI THE GREAT!!!

edhe ky ostim si ajo kaf e kishte shijen!
you know what i mean

eni said...

Kapiten: Always flattered men! Thanks!

ELAIS said...

Eni your' tantalizing us and it's not even July yet.
Dear oh dear....:(

eni said...

Elais: sorry dear..but don't mind,cause time is ticking away..
i'll think of you when i'll have this coffee next week.cheers

Majla said...

I wish I could come with you.At least have one cup of alb coffee for me, dear!Hugs

doracouture said...

Eni kete jave do iki ne Tirane.Do visitojme Krujen ,Beratin dhe Korcen.Shpresoj qe miqte e mi te ngelen te kenaqur.Do degjohemi kur te kthehemi for morning coffe in Tirana.Pershendetje Dora

eni said...

majla: yeah dear sure i'll have one for you too!

doracouture: befshi sa me shume qejf dhe shkrep sa me shume foto qe te kenaqemi duke i pare pastaj Dora.

salvator said...

Ideja eshte e mire. Split scrren (ndarja e ekranit ne disa plane) funksionon mire. DO te kishe mundur ta beje edhe ne panoramik pa patur nevoje per montazh, por ndoshta nuk ishte ajo qe doje. Mire. Shume mire biles

eni said...

flm Tori gezohem qe te pelqen.do doja shume ta beja panoramik por ende skam mesuar PS.
Kete e kam bere me nje program te thjeshte qe e perdorin tere deficientet :) e photoshopit.quhet irfan view dhe mua me pelqen mjaft.te tera diptiket,triptiket me te i bej..

Amour Monde said...

oh isha ca dit ne tr,aty njerzit nuk jetojn por PIJN KAFE.
have fun

eni said...

percaktim i drejte amour monde:)

tetena said...

edhe mua kafja me mungon bile kam frike qe nuk e njoh me, nderkohe nje pjese te fotove nuk e njof mire dhe kjo me ben akoma me keq, nejse.

eni said...

tena: eh ta dish sa pak vende di dhe une ne Tirane tashme..ça ti bejme ja morrem doren kesaj gjendjeje tashme:(

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator