Monday, April 21, 2008

My first day in Tirana!/ Dita ime e pare ne Tirane!

19 comments:

korbi said...

me pelqyen fotot, sidomos ajo me kolltukun e madh... ishte mjaft surrealiste.

eni said...

flm Korbi:)

meditime-pershtypje said...

Te kam zili:tutje-thu,e papertuar me nje jete dinamike per t'u marre si shembull.Deh une qe kam ,gati,8-vjet pa e pare Shiqperine ,s'kam si te mos e shfaq kete"zili".

eni said...

Papi flm:)
eh kam cik hiperaktivitet si natyre me zejne gjembat kur veproj ngadale:)
do doja te kapja me shume foto por cike veshtire ketu se ti ngulin shume syte.te shofim cdo behet ne ditet ne vijim.ja kalofsh mire.

Majla said...

hhmmm une si hap dot fotot :(((

tetena said...

foto me dashuri.

eni said...

majla: po pra se e kan fik slide.com ata tocat:(

tetena: flm Tena:)

belle_fleur said...

Eh lum si ti qe jeton kaq afer sepse i hip avionit pa teklif edhe per 1 ore je ne shtepi.

Fotot jane vertet fantastike. Befsh qejf e dashur!

eni said...

flm e dashur..uroj te vish dhe ti shpejt dhe mbase perkon ndonjehere qe do jem dhe une ketu se ne Amerike cik me zor te vij une:(

Zonja nga Qyteti said...

O sa me paska marre mallii....:((((

Amour Monde said...

sh te bukur tulips-at
meqe ra fjala seç mu kujtua ajo Amerikanja qe thoshte:
"tulips in the garden, tulips in the park,
but the tulips that I like are the 2 lips in the dark .... "
be good :)

eni said...

ahaha shume e bukur kjo amour monde:)

Amour Monde said...

ah çjan ato amerikanet qe jetojn ketej nga ana tjeter e oqeanit vetm per
2lips e kan mendjen ;)
po çbent andej nga stambolli mo?
all tulips sold out?

Minerva said...

Hahaha, Amour Monde, kam qeshur.

Enush, ehhh, ca zilie. Dhe kjo kenga fantastike, qekur e degjova ketu tek ti me eshte fiksuar.
Befsh qejf dhe shijo bukurite vendore :-P

eni said...

amour monde:)) shumica e tulipaneve jane shit.kur te iki une se besoj se do kene ngelur kaq shume se prishen shpejt dreqkat.

minerva: flm e dashur dhe mua me pelqen shume ajo kenge.dite te vizllueshme dhe ty!

LOER KUME said...

o eno, po paske ardhe mi? se mos thuash gje ti, te pinim nje kafe moj :)
aman o njeri, keto fotot, ca syri akut... do kisha qejf te te shihja ne veprim, si lind fotoja ne koke,e del ne realitet...
kalofsh mire mire mire

eni said...

Loer te pershendes..erdha ,erdha po ardhje me te shemtute nuk kam bere me pare.Kisha probleme me dhembet plus dhe ca pune dokumentash dhe nuk e kam nxjerre koken jashte vecse te marten:) iki te dielen nese mbaroj pune shpejt te shtunen tek dentisti ma ka qefi me ik ne Durres ne shtepine e plazhit.nese iki do te lajmeroj se s`bo:)
kalofsh mire

Rocky Girl said...

o En, shko direkt në Durrës se njef Loeri një dentist të mirë atje :D
Kshu i bie një rrugë e dy punë :P

eni said...

hahah po Rocky e drejte.s`me vajti menja hic:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator