Monday, April 14, 2008

Foto nga ekspozita jone e I/Photos from our 1st exhibition

photo courtesy: http://www.flickr.com/photos/58948559@N00/
Photo courtesy :Esra Gölaşan (the photo the girl is looking at is mine:)/fotografia qe po sheh ajo vajza eshte e imja:) .her photostream:http://www.flickr.com/photos/60149317@N00/
photo courtesy:Hülya Bayrak: her photostream:http://www.flickr.com/photos/7215515@N03/


The last three photos,plus the hamam photo I've shown you in my previous post about the exhibition were my exhibition photos./Tre fotot e fundit dhe fotoja e hamamit qe pata vene ne shkrimin tim te meparshem rreth ekspozites ishin fotot e mia per ekspoziten.

Yesterday , finally our first exhibition (fotografca photography group) with photos from Kiyikoy,Vize was opened in Kiyikoy Streets.
Alas I couldn't attend:( But I could see from the photos that it has been a sincere,warm exhibition as our audience was :)
What made me happy the most was the children interest about the exhibition:) That's really cool..

Dje me se fundmi ,ne rruget e qytezes Kiyikoy u hap ekspozita jone e pare ( e grupit te fotografeve "fotografca") me fotot nga Kiyikoy,Vize .
Fatkeqsisht nuk munda te marr pjese:(
Por nga sa pashe nga fotot ,ekspozita ishte mjaft e sinqerte dhe e ngrohte , ashtu si dhe vete publiku jone:)
Ajo qe me gezoi me shume qe interesi qe kishin treguar femijet per te:) Kjo eshte vertet fantastike:))

21 comments:

meditime-pershtypje said...

Eni!Dhge une te mora se ishje ti duke vendosur atekuader ne mur.Sidoqofte,me kendellen ata"plepat ebardhe",ojo okrra erende ne vjeshte te thelle dhe,padyshi,ajo pamja me detin kalterosh qe me kujton Jonin tone.
Perparim Hysi,14 prill 2008

eni said...

flm shume Papi:)

salvator said...

Shkurt: urimet e mia me te mira, per eksperiencen dhe per dashurine per fotografine. Pastaj vijne edhe gjera te tjera, por nuk mjafton, keshtu qe dua te jem sa me objektiv.
Me respekt
Tori.

arbeRebra said...

shume te bukura!!! bravo!!

eni said...

salvator: flm shume Tori:)

arberebra: flm , mirese vjen ketu:)

tetena said...

eni, fotografite jane vertet shume te bukura. Bravo dhe te uroj nje ekspozite te ngjashme se shpejti diku ne tr.

Majla said...

Urime e dashur.Ky eshte vetem fillimi i realizimit te deshires tende per fotografine. Jam e sigurt per kete.Perqafime

eni said...

tena: te lumte goja..flm:)

majla: sa qejf ta degjosh kete nga modelja e preferuar:) thanks hon!

akvll-naja said...

heqtë këmbën zvarrë e sjelltë të tjera!:)

eni said...

Amin:)

Minerva said...

Oh, Eni, te kam zili :-)
Ajo qe adhuroj tek fotografite e tua eshte thjeshtesia me te cilen fotografon; fotografia nuk sillet rreth teje, as atehere kur ti je ne foto, nuk kam arritur gjate asnje momenti te perceptoj asnje rreze narcisizmi.Fotografia tek ti sillet rreth artit, e te besh dicka te tille duhet te kesh nje stabilitet goxha te madh human. Dhe rezultati duhet thene qe eshte vertete magjepes.

eni said...

Minerva:shume flm per kete koment!vertet fotografia eshte shume e rendesishme per mua dhe menyra sesi e shpreh veten ndermjet saj.ndaj ka shume rendesi dhe vlere per mua sa thua! te falenderoj:)

Amour Monde said...

allah allah çar jan keto fote kaq te lezeteshme...


pardon my turkish is to bad :p

belle_fleur said...

Yllo, pergezimet me te sinqerta per kete. Ndaj pasionin per fotografine dhe e kuptoj shume mire se c'do te thote nje nisme e tille. Se shpejti ne nje ekspozite me te gjitha fotot artistike te E.Turkeshit:)

Hugs!

eni said...

amour monde:)))

belle_fleur:flm zemer.i wish the same for you too:)

Anonymous said...

U BEFTE DESHIRA E BELLE FLEUR

ENI THE GREAT!!!


kjo gjurma e dyshimte ktu osht e magjarit,ta thom u'.


pershnetje En...

eni said...

Haha e forte kjo Magjaro:)

te lumte goja dhe ty:)
dite me xixa paç!

Bana said...

awsome. congrats!

eni said...

bana:thanks hon!

N.Ago said...

Përgëzimet më të sinqerta!

eni said...

Flm Neki

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator