Monday, October 01, 2007

Free as a bird no.2 :)
Hey guys here I am in Albania..I`m feeling great ..Maybe I won`t post that much these days so I decided to put some photos of my flight just to update with all my interesting news..The sky was wonderful and I couldn`t resist taking photos..I also took a photo of Tirana..Take a look..Hope you`ll enojy..best..
===================
Te dashur miq Lymi arriti shendoshe e mire ne destinacion:) po ju ve disa foto nga fluturimi..mireupjekshim se shpejti ne virtualitet:)

18 comments:

traveller one said...

Hope you're having a fabulous time! Isn't the weather great?? At the end of Oct. I am going to Istanbul! Ciao!

eni said...

thanks Kim ..everything is great..well have a great time you too..maybe we see each other..who knows?best

belle_fleur said...

S'te ndahet shpirti nga ne, sa shkon ne Tirane direkt e ne internet me postu te blogu e me vendos foto ne flickr:))

Gezohem qe ke mberritur mire dhe mos harxho kohe ne net por kalo bukur me familje dhe shoqni.

hugs!

Majla said...

shoqe pse se degjon hostesen qe cirret me shenja duke then, no cameras,video,stereo...allowed on board....paske rreziku tgjithe albanionet ne avion per keto foto, por ja vlen ske ci thua :) fundi fundi si gjithnje shqipot ju kan fut birres e veres si gjithmone e po te ndodhte naj gje, sdo mernin vesh parajse a ferr...bej qejf dhe per neve..puc

Selfmaderadio said...

Eni, megjithese plot me zili ;) te uroj pushime te rehatshme e te bukura, Gruss, SR

cluephone said...

hey ste kapa dot domethene,
sa te reshqitshem jeni juve te stambollit.
une do jem aty vetem 19-27 Oct.
e mire se do te ta zeme mengen ne ndonje vend tjeter se deri me 18 Oct, ka lene puplat rezik.
have fun.
A

eni said...

belle: ja se i bej te dyja:)

majla: epo thashe me vete shqipot skane ndermend me i mbyll celularet ndaj dhe une po e perdor kameran:)

selfi: thanx lal

clue: me 14 nisem:( hajde na kap menget ne Stamboll:)

ET said...

Qeke mirë

Emigrant said...

Eni, have a great time!

MfG

Cimi

eni said...

e.t: shume mire:)

emigrant: rrofsh..best!

krasta krau said...

persh Eni si po ja kalon ne memedhe... Bukur shume fotot

klodiana said...

zili. me kunjtale.

ja kalofsh sa me mire. mezi pres te shoh fotografite e reja.

eni said...

krasta: flm mire po ja kaloj..mjafton vetem prania e familjes per tja kaluar shume bukur:)

klodiana: lal nuk kam dale shume keto dite mbase javes tjeter ca me shume ndaj nuk kam kapur ndonje gje kushedi se ce..gjithsesi shume bukur po kaloj.hugs

Amour Monde said...

ah moj eni po un sa ika nag atdheu ;)
ja kalofsh mir dje pyeta prindrit me than qe ishte sh vap(ne sarand)
ketej na kalbi shiu:((

K. said...

oh, të keqen e uljes në Rians

bletebzz said...

eni fab pics

eni said...

amour monde: flm shume!

k.: vertet shume bukur ishte!

bletez: thanx hon!

K. said...

jo se unë e kam fixim të shoh gjithmonë atë punonjësin e Rinasit që jep shenja për parkimin...thua ti, sa aviona ka aty...
Ah...Rinas...Ah Tirana...

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator