Wednesday, July 30, 2008

Albania Summer 2008

11 comments:

belle_fleur said...

Shume te bukkura fotot Eni! Sa me ka marre malli per nje cike pushime andej nga memedhembja!

eni said...

thanks lovely.ishalla po vjen se shpejti kendej.hugs

belle_fleur said...

When I do, you'll know for sure! :)

eni said...

:))

ET said...

moj Eni, po ngele ne memedhembje mi goce.
apo shkon me na bo zili neve ? :)
te bukura fotot e mbi te gjitha kalofsh sa me mire !

N.Ago said...

Muaj të mbarë!
Dhe një sugjerim kretj miqësor, për ty dhe për të gjithë kolegët blogger shqiptarë:
Hiqni nga blogu matësin e vizitorëve që tregon me hollësi qytetet dhe shtetet nga ku hyjnë.Atë me ngjyra e kam fjalën.
Krijon probleme serioze tek vizorët e tjerë si dhe mbart rrezik serioz për virus.
Është njëra nga arsyet që nuk vizitoj shpesh disa blogje. E kisha dhe vetë një matës të tillë dhe nga momenti që e hoqa, kam gjetur qetësinë.

eni said...

e.t : eh kete here isha e detyruar te ikja se kisha dhe martesen e motres:) flm te pershendes

n.ago: ke te drejte , do mundohem te gjej nje program tjeter..te pershendes

drejt tropojes said...

nje set peisazhesh dhe fotosh te mrekullueshme! kam kalu edhe me pare ktej por per shkak te problemeve me PC, nuk munda te komentoj sepse slideshow me bllokoi browserin.
pershendetje!

eni said...

flm mik:)

dionixhi said...

Eni, shume faleminderit per kte setin e fotove. Pashe nje ndertese te vjeter plazhi ne Durres(gabina i quanin athere) e me kujtoi per rrugen me autobus qe beja kur isha ne Shqiperi. Muzika shume e bukur, edhe pse nuk e di kush e kendon! Po me habit, si arrin te menaxhosh blogjet e tua! Shume Interesant edhe ky! Faleminderit dhe per viziten dhe linkun e blogut tim! Me siguri po te vizitosh www.isfdurres.com do gjesh informacion me te rifreskuar, se une kur kam kohe dhe frymzohem shtoj ndo1 gje ne blog! :)

eni said...

dionixhi:flm mik/e.blogjet i menazhoj kur gjej kohe.nuk eshte se shkruaj perdite ne to dhe une.
kenga i perket grupit: faith no more quhet :stripsearch
edhe mua me pelqen shume kenga dhe grupi.
flm per linkun e festivalit.ja kalofsh mire!

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator