Wednesday, February 13, 2008

Tirana Color


I love my city's colorful dinamic urban boxes:)

16 comments:

belle_fleur said...

I like Tirana too!

eni said...

:)

Anonymous said...

rrofsh Eni!
e gjej shume interesante idene e nje qyteti me ngjyra!e kam thene shume kohe me perpara ndersa po e diskutoja dicka te tille me nje shok.
Kemi qytetin me drita-parisin.
tani me meyren me modeste mund te pretendojme per qytetin me ngjyra-Tirana

eni said...

me pelqen ideja Dritan:)

N.Ago said...

E bukur Tirana dhe e gjallë!

ados said...

i like ittttttttt
this is my city..
oh my city,my city,my city..
i can see my school
oh marielito you just made my evening..im going to drink more on that..

Emigrant said...

En, falemderit per kete!

Ll.T. said...

A mund ta marrim per foto dite kete fotografi? :)

cluephone@CT said...

e na ke na ke dhe ne me vehte.po mua me pelqen me shume cape town ne vere.
ia paskemi futur qe rime ne north hemisphere ne dimer ketej eshte vere e shkuar veres o derman.na u prish bioritmi...
sa kot ia futin shqiptaret kur thone ska me te bukur se albania.how would they know?!ata nuk dalin me larg se europe dhe bota eshte aq e bukur sa duhet te jesh i kujdeshem kur thua...po prape te kuptoj,e di ku ma reh llafin.

happy st valentine by tthe way...mine might be black who knows lets see...

eni said...

Neki: gezohem qe e sheh keshtu!

Ados: se ke idene sa ma bere qejfin:)
per Tiranen pihet vallaj!

Emigrant: Çim , gezohem qe te pelqeu:)

Llt: Patjeter Llukan me gjithe qejf:)

cluephone: good to see ya back:)jam e sigurte qe ka vende shume shume te bukura ne bote pa i pare nuk mund te flasim.na sill ndonje foto nga Afrika e Jugut se na doli dhembi i shtremet:)
Valentini ma shpif si dite ndaj dhe do bej nje manifesto sot ne blog :)cheers!

103whispers said...

no, what do you own the world?
How do you own disorder, disorder,
Now, somewhere between the sacred silence,
Sacred silence and sleep,
Somewhere, between the sacred silence and sleep,
Disorder, disorder, disorder.

ja prandaj e dua Tiranën :D
www.youtube.com/watch?v=IJmt3dr9XYQ

"the toxicity of our city"

eni said...

103whispers: yuppie the video rocks!fenkju!

Anonymous said...

o eni c'me bere me kete foton, me le pa pune. mezi rregullova marenin nja dy ore me gjyshin qe te beja nje perkthim, dhe opala zbulova gjithe bloget e tua dhe mrekullite e tjera, futu ketu e dil atje, ec e ec e ha nga nje spec, ja me mbaruan dy oret:( po ja vlejti ama. te puth fort.

eni said...

anonim , mgjth nuk te njof flm shume:)

Anonymous said...

jam bruna, mendova se do me njohesh nga stili i gjuhes:) dhe mareni, vetem cuni im e ka emrin maren ne te gjithe republiken:)

eni said...

e di e di jam idiote krejt:) turp i Zotit.me shkoi menja ke Dorina po ke ty sdi sepse jo:(

te pershendes yllo..muah

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator