Thursday, March 13, 2008

Ekspozita jone e pare! :)

Pak dite pas ekskursionit tone te fundit, kryetari i grupit dhe organizuesi i ekskursionit na tregon nje adrese interneti nga ku lexuam se vizita e grupit tone te fotografise qe bere lajm ne gazeten lokale te zones.
Kjo i kishte dhene zemer dhe beri qe ti linde nje ide interesante.
Te hapnim nje ekspozite me foto tonat te kesaj zone qe do te varen rrugeve te qytetit:)

Fotografite do jene ne permasat A3 dhe secili nga ne do te mund te paraqitet me 1 ose 2 foto te tijat.
Sigurisht qe do te bejme dhe nje vizite te dyte ne qytet gjate kohes se ekspozites.Une do perfitoj dhe nje here nga rasti te pervidhem tek ai hamami fantastik qe me morri mendte:)
Pas ekspozites mendimi dhe plani yne eshte qe keto foto ti dhurohen qytetit, vend i cili me bukurite e tij na ndezi muzen krijuese:)
Per momentin, koha e ekspozites eshte ende e pacaktuar per shkak te disa procedurave qe na duhet te kalojme me pare, por shpresojme te behet sa me shpejt.
Kjo ketu eshte nje nga fotot qe mendoj te dergoj, marre ne ate hamamin e braktisur.S'e kam vendosur ende per te dyten.Te shohim:)
Do ju sjell patjeter fotot nga ekspozita kur te behet...
Tani na duhet veçse pakez fat qe ti kalojme tere pengesat qe kemi perpara:)

15 comments:

Selfmaderadio said...

sh. e bukur fotoja!

BEBOPCOWBOY said...

Ide shume e mire. Fotografia eshte shume e bukur.

eni said...

flm shume per perkrahjen miq!

akvll-naja said...

Hajt me këmbë të mbarë!

S'e kuptoj si mund të braktisin robt një hamam; unë duhet të marr dy autobusa për të gjetë nji. Botë e padrejtë!!!
:)

eni said...

he pra he akllo i the i the po kujt i the se:))

flm lal!

Anonymous said...

In bocca al lupo!!!

fotografia GREAT ONE ENI!!

Rocky Girl said...

Me like the photo so muuuuuchhh!!!! Suksese për ekspozitën

Selfmaderadio said...

Po pra komshjije, dhe kushedi sa te mrie i kane ato andej, se helbete vendi i origjines. Une shkoj ke nje palo, ketu ne Zurich. Nejse. Po s'pertove, shko deri ne Bade-Baden (De) dhe shijoje nje trajtim imperial ketu (Friedrichsbaden): http://www.roemisch-irisches-bad.de/roemisch.html

eni said...

gomari ateist: flm shume:)

rockyfgirl: fl lal:)

selfmaderadio: do habiteni por une sa do qe po behem gati 10 vjet qe jetoj ketu nuk kam shkuar ende ne hamam.arsyeja? i urrej vendet e nxehta:)

doracouture said...

Kjo eshte fantastike,pune te mbare te perqafoj Dora.

eni said...

flm Dora per fjalet e mira:)perqafime!

N.Ago said...

Bukur!

belle_fleur said...

Yeah! Great news girl! The city will have a chance to see what a great photographer you are!

Good luck!

emigrant said...

Eni, dear, thjesht desha me te thene qe gjithe mungesat ketu i kam me arye. Mund te sjell justifikim nga keshilli i lagjes, if needed!

Te pershendes!

Cimi

eni said...

Neki: flm , uroj qe dhe ekspozita te pelqehet..

Belle: mjalte te buron nga goja zemere.puç

emigrant: s'ka problem per sa kohe qe nuk ben mungesa ne faqen tende e nuk na i than syte:)))
gjith t'mirat Çim!

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator