Wednesday, November 07, 2007

Nje forum interesant

Ishte nje periudhe ne boten virtuale , qe shume forume e humben fare cilesine e shkrimeve.Ndaj mund te them se kisha kohe qe nuk ndiqja shume prej tyre.
Per shkak te nje maili qe mora sot dhe duke u nxitur dhe nga shkrimi i mikut tim mbi librin "Vrasesi i qymyrit" te Darien Levanit te cilin mund ta shkarkoni ketu , vendosa ta kontrolloj pak forumin per te cilin dua t'ju flas sot.
Forumi Glocal , eshte nje projekt i shoqates Egnatia nje shoqate studentore ne Modena te Italise.
Ne forumin Glocal do te gjeni perveç bashkebisedimeve ne fusha te ndryshme te artit, medias,kultures,shkencave etj dhe faqen e blogut , prej nga ku mund te lexoni informacione te ndryshme dhe aktuale kulturore.Mua me terhoqi ky forum nga gjuha dhe informacionet vertet te pasura.Sigurisht qe kishte dhe stacionet limonate siç çdo forum , por mund te them se ne pergjithsei la mbresa pozitive tek une.
Po ashtu dhe shkarkimi i librave te ndryshme ne internet me duket shume pozitive si ide.Mendoj se duhet favorizuar.
Per me shume informacion klikoni ne faqen e forumit miq.

11 comments:

Olti said...

shume faleminderit per vemendjen qe na kushtove, e shume faleminderit per gjithe reklamen e mire.

Shpresojme te te shohim dhe ty ne forum.

E pse jo dhe bashkepunetore ne GLOCAL

eni said...

flm juve per mailin Olti..

belle_fleur said...

Eni, fjalet qe ke thene per forumin eshte e vertete. Une jam prezantuar aty nga nje miku im dhe me ka pelqyer.

Krasta Krau said...

tani per tani mora romanin... me vone kaloj te vizitoj faqen... Hajt gjithe te mirat

edrus said...

Mirë se të gjeta Eni!
siç duket e paskam linjën e fortë sot që arritkërkam që të lë mesazh :P
Gjithë të mirat e dashur.

eni said...

kraste , belle, edrus: ju pershendes miq!

eni said...

edruso e morre gjumin ore?

belle_fleur said...

Ylli i Stambollit kalofsh bukur:))

eni said...

belle: rrofsh yllo:) hugs

lisi said...

e shkarkova librin, sa qejf nje lexim ne shqip!

eni said...

Lisi ke dhe 1 mundesi per nje liber tjeter shqip online.futu tek blogu i Erionit(http://erisel10.blogspot.com) se do gjesh dhe librin e tij!

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator