Tuesday, December 23, 2008

2009 Calendar;)

all photos © Eni Turkeshi Photography

jan

Photobucket


Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

©Eni Turkeshi PhotographyThis is a gift of mine for all of my dear blog readers:)Pictures belong to me;)Calendar was prepared using flickr toys (www.bighugelabs.com)..

Happy New Year 2009!May you have a great year!

Ky kalendar eshte nje dhurate e imja per tere lexuesit e ketij blogu.Fotot jane te miat ,teksa kalendari u be duke perdorur mjetet e flickr ne faqen (www.bighugelabs.com).
Gezuar Vitin e Ri 2009!Paçi nje vit sa me te bukur!

20 comments:

BEBOPCOWBOY said...

This is really, really cool. WELL DONE!

Printoje, lidhe dhe shite. Mua me jep nje kopje falas per promovim

eni said...

hahahha:)
po duhet me bo shume kopje per kalendar te printum si thu?

eni said...

dhe flm:)

belle_fleur said...

Very creative! I love it! Perzgjedhja e fotografive shume shume e bukur.

Gezuar dhe shume mbaresi dhe suksese!!!

Minerva said...

Me kete rast kalo dhe nje kopje falas kendej per...natyrisht per promovim, jo per perdorim vetjak :D
(grumbullues perfituesish ketu, Eni :D)
Vertete fantastik! Te lumshin doçkat! :-)

L.S. Alves said...

Girl merry christmas to you and a new year full of good things.
Hugs.

eni said...

Belle: flm zemer.ditto:)

Minerva:lol. flm lal

Luciano. obrigada amigo.ditto!

eni said...

Belle: flm zemer.ditto:)

Minerva:lol. flm lal

Luciano. obrigada amigo.ditto!

xheni said...

E shkelqyer ideja,i gezofsh te gjitha ditet!

eni said...

flm e dashur:)

1minutefilmreview said...

This is absolutely fantastic!

eni said...

thanks so much 1 minutefilmreview:)

kinofili said...

Ku blihet ky kalendari? se printeri im sben. Me pelqen dhjetori. Duket sikur e ke kap aty ku esht xhiru Uzak. :)

eni said...

heheheh flm :) mire do qe ta nxirrja ne treg por si jap dum fare ktyre puneve..por ty ti jap fotot dhe jam ne rregull je;)
flm per dhjetorin foton e kam kap ne Islande ne nje vend qe mu desh te shihja ende henen ne qiell per ta kuptuar se qeshe ende ne planetin toke;)

kinofili said...

ku i dihet, ndoshta s'ishte hena! ;)
jo nuk jam ne rregull, nuk mund t'i printoj fotot e ta bej vete kalendarin. prandaj, vitin tjeter e dua prej verteti. :)

eni said...

hahahah lol:))
mire men per vitin tjeter atehere.flm:)

N.Ago said...

Po pooooo!
Eni tani e pashë këtë!Është një mrekulli dhe të përgëzoj sinqerisht.
p.s.:ka ndonjë mundësi, ta kem në letër?

eni said...

N.Ago : flm shume.
une nuk e kam printuar kete ndaj nuk gjendet versioni ne leter.por ti mund ta printosh per qejfin tend;)

ardita said...

uau Eni, kjo ishte nje mrekulli. me fal qe n uk e paskam pare kalendarin. fantastike, foto te jashtezakonshme. Lulet, bora, natyra, deti. Gjithcka e bukur. Kjo ide do ishte mire te vazhdonte me tutje, dmth te qarkullonte ne shitje, por thuaj, duhen manaxher per ate pune, kur ne s'ia themi asaj punes.

Eni, je e talentuar. Syri yt eksploron poezine e natyres. ketu hyn dhe belle-fleur. Eshte bukur qe ekzistoni ne blogosfere.

Ju nderoj te dyjave

eni said...

Ardita te falenderoj mike.
ndihem e nderuar:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator