Sunday, December 21, 2008

A bunch of Amsterdam

© Eni Turkeshi Photography

4 comments:

Minerva said...

Amsterdam!! Lovely city! Pate rastin te vizitosh Mme Tussauds dhe muzeun Van Gogh, Enush?

eni said...

jo fatkeqsisht e dashur.isha aty vetem per nje ore para se te nisesha per ne Reykjavik .pra s'kisha kohe fare.fotot nuk jane kushedi se ça kete here se ishte ora 08.30 e mengjesit ,me pak drite dhe shumicen e kohes ra shi ndaj u mjaftova me shume pak foto:(
ishalla se shpejti do ta vizitoj per se mbari.

Erlind said...

Amsterdami me mungon ne listen e vendeve qe kam vizituar, duke pare fotot e tua u shkruajt ne axhende dhe u nenvizua. Uroj qe te mos jesh fotografe shume e mire sepse atehere sdo me zhgenjente bukuria qe duket ne keto foto, por sec kam nje parandjenje qe kendveshtrimi i te shkrepurit tend eshte me i bukur se imazhi i memorizuar ne celuloid.

eni said...

Erlind te falemderit per fjalet e mira;)
siç thashe dhe me lart i kam shkrepur heret ne mengjes kur koha ishte ende e vranet dhe erresire si dhe ja krisi shiu shume shpejt.kisha vetem 1 ore kohe ndaj jane me shume "snapshots" shumica e fotove qe sheh ketu.sdq shume flm.une mendoj se eshte shume i bukur Amsterdami e ja vlen te shihet.shpresoj dhe une ta shoh sa me shpejt serish:)
pershendetje

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator