Wednesday, November 29, 2006

NUK ....

Nuk flas se nuk di ;
Nuk eci , s'kam rruge ;
Kam rruge , nuk shoh ;
Shoh , nuk ka drite ;
Kur deshiroj , nuk dua ;
.....Keshtu eshte............

Autore N.N. (shoqja ime e ngushte)

6 comments:

tetena said...

Miredita,
zbulova sot se isha e referencuar ne listen e blogjeve ne shqip dhe te falenderoj.
Poezia e cituar me duket nje cik e trishtueshme dhe pyes veten cfare e trishon kaq shume du vajza ne moshe te re (shoqen tende qe e ka shkruajtur dhe ti qe e boton).
Te uroj se shpejti nje qiell blu ne shpirtin tend.

eni said...

S'ka perse Tetena :)
Blogu jot me duket interesant ndaj doja ta shtoja...
Sa i perket poezise eshte shkruar nga shoqja ime para nja 8 vitesh...nuk eshte se e vura sot sepse kam nje qellim te caktuar...thjesht mendoj se poezia eshte shume e vertete...me pak fjale tregon se si jeta eshte kapriçoze apo se si ne nuk jemi ne gjendje apo nuk kemi deshire te zgjedhim kur na ofrohet me se fundmi diçka...
Sidoqofte falemderit per urimin tend:)
Ja kalofsh mire....
Eni

N.Ago said...

Përshëndetje bashkëpatriote!
Kërkoj ndjesë që sot vura bloggun tënd në të preferuarit e mi por, proekupimi i tepërt, herë-herë na tregon të "çalë". Kam rreth dy vjet që pres ditë si këto të sotmet që, të na jepet mundësia, ne shqiptarëve që jemi larg atdheut por, edhe atyre që akoma janë atje, të shkëmbejmë mendimet, sugjerimet, shqetësimet,të mirat dhe jo kaq të mirat, me bashkëmoshtarë e bashkëpatriotë. Urimet e mia të sinqerta dhe, sërish të konfirmoj kënaqësinë që ndjeva kur zbulova bloggun tënd por dhe të tjerë që "flasin" shqip. Gjithë të mirat.

eni said...

Falemderit shume N. per komentin tend te kendshem...
Edhe une kam kohe qe e pres qe shqiptaret te takohen ndonese dhe virtualisht dhe te shprehin mendimet idete e tyre dhe boten e tyre ndermjet blogjeve...
Ne fakt une blogun tend e kam pare dhe me pare po ngaqe ishte greqisht faqja e pare mendova se e ke komplet ashtu...dje e vura re rastesisht tek blogu i Tenes dhe pata nje kenaqesi te madhe te lexoja historite e ndryshme dhe stilin e tyre keshtu qe e shtova me nje fryme ne blogun tim , duke u gezuar dhe nje here qe gjeta nje blog kaq interesant ne shqip....
Ne pritje te historive tuaja ne reja

Pershendetje,
Eni

N.Ago said...

Shkruaj mësëshumti në të 2 gjuhët. Fillimet dhe deri në muajin Tetor, janë ekskluzivisht në shqip.
Tashmë, pas kontaktit me njerëz që, vetëm kur lexoj gërmat e tyre emocionohem, erdhi ora të "organizoj" më mirë praninë time në blogosferë.
Të përshëndes dhe të uroj muaj të këndshëm!

eni said...

do te jete kenaqesi te lexoj blogun tuaj sidomos tani qe do te jeni dhe me shume pjesemarres:)
Pershendetje,
Eni

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator