Tuesday, November 07, 2006

I have my heart broken:(

My daddy has been a bit ill the last days...So he's laying all the time...The worst thing is that I'm away from him :( It makes me so sad thinking that I'm not near him now...I called him yesterday and I felt his voice didn't have the same energy it always has ... I could feel he was tired and not feeling his best...But what touched me was that , eventhough his situation , all of the time he kept on asking how I was doing and on persuading me that he was ok and I shouldn't worry...:( It broke my heart...The thing that I wasn't there to give him a hug , to squeeze him for a while made me feel so bad...I had to force myself to smile and then I hanged up the phone...Daddy I love you so much :(

10 comments:

bizele said...

I wish him a speedy recovery, hoping that it's nothing serious.

eni said...

falemderit Edi ...

ka dale me pak anemi te theksuar dhe tani po i bejne sherbim ne spital.mjeku eshte nje mik e tij dhe e morri ne spital per ti bere ne kure sa me te mire.do dale te enjten ose te premten besoj...duket si me mire per momentin...Falemderit.:)

bizele said...

para 6 muajsh dhe une kisha nje fare anemije, por jo shume te theksuar. thuaji te ushqehet mire dhe te kujdeset per veten.

shqipo said...

Anemi? Une s'ja thek shume nga mjeksia po s'duket edhe aq serioze. Se na trembe edhe ti!

Megjithate...edhe une uroj te sherohet sa me shpejt.

traveller one said...

I know how you feel sweetheart. Being so far from home is really difficult when someone you love is going through an illness. My Mom in Canada is also not well right now and my heart breaks everytime I think of her. ((I'm sending you a virtual hug))
Kim

eni said...

Thank you so much Kim this was so sweet of you...made me feel better:)I'm sending this hug back to you:)

Edi dhe Ledio falemderit per komentet e juaja..mgjth komenti jot nuk e di sepse nuk ka dale Ledio...U shqetesova sepse babi im ka tension te larte njekohesisht dhe merr shume ilaçe per to , plus qe ne te njejten kohe kaloi nje infeksion ne vesh dhe sy dhe morri dhe nje grusht me ilaçe per to dmth i ra goxha imuniteti...por u merzita me teper per faktin se se dija qe e kishte gjakun me rh negativ, e dinim qe e ka pozitiv (kush ja ka matur me pare e ka ndritur me analizat dmth:( ...dhe eshte me e veshtire te gjesh si ky gjak ...mgjth shpresoj te mos jete e nevojshme...Po Edi , ashtu siç the ti po i ben rregjim shume te mire....vertet qe anemia nuk eshte semundja me e keqe qe ekziston e megjithate eshte e bezdisshme kur ti je larg dhe nuk i sheh te dashurit e tu...sidoqofte pas nje muaji do jem ne Shqiperi....falemderit per mesazhet tuaja...:)
Gjithe te mirat,
Eni

shqipo said...

s'te ka pelqy mesazhi im prandaj e ke heq :(

shpresoj t'a marresh me vete ne Shqiperi aparatin e ri qe bleve ;-)

eni said...

jane ngaterruar çik punet Shqipo...
Babit si kane dale fort mire analizat..mjeket mendojne se ka anemi akute e megjithate sja kane percaktuar tamam...keshtu qe mund te vije ketej per kurim dhe vizite tjeter...qe do iki do iki ne Shqiperi po se di ende se kam te fiksuar pas ketij muhabeti se kur...:(uroj qe çdo gje te zgjidhet sa me mire..
patjeter qe do ta marr aparatin me vete kur te iki...mendon se mund te rri me pa e marre me vete kudo:)mire tha ai miku tek flickr: eshte pak a shume sa nokia si madhesi...keshtu qe nuk me pengon fare...kam dhe nje mundesi te kaloj ne kroaci per pune pune kur te iki ne atdhe...shpresoj te kap disa gjera interesante dhe prej andej se ashte shume bukur me çfare kam degjuar:)

shqipo said...

Shpresoj t'ia percaktojne tamam ne Turqi, edhe t'a sherojne.

eni said...

te lumte goja...shpresoj...

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator