Tuesday, November 14, 2006

cleaning up !

Recently I realised how much useless things I have collected everywhere in my house.There are papers, notes ,brochures , things I don't wear anymore ,and a lot of old useless stuff ! It stressed me just to think of it !So I decided to collect them and throw away!Yes I knew it would be a boring evocation , but I had to :( I have a bad habit of watching and controlling the old things...every one of it reminds me of something...strange isn't it?Even while throwing it , its memories stay with me...that's why it takes such a long time to throw them and to get rid of all of these stuff !


However , after 4 hours I had lighter & emptier shelves and wardrobe and lighter memories as well:)


Upon the request of Shqipo here's a photo of my cleaned up refrigerator mess:)

8 comments:

shqipo said...

upon my request? hm... ok?

Desperate housewives have made it all the way to Turkey? wow!

but it's good to see that you've kept some usta's number handy :)

eni said...

e duhen numrat e ustallareve sidomos kur jeton vetem dhe s'ja thua nga keto ane..d.housewives eshte shume e perhapur ketu dhe e jep nje kanal (cnbc-e quhet , qe esh i lidhur me kanalet amerikane qe japin tere serialet me te fundit,njekohesisht jep dhe filma shume klas)..ate bllokun e morra me revisten e ketij tv..:)
une e mbajta fjalen e vura foton..vije dhe ti nje:)

bizele said...

hahaha shqipo, dhe une te njejten gje mendova per ate bllokun e desperate housewifes.

eni, lum si ti qe e pastrove shpine, dhe shpija ime ka nevoje te spastrohen nga ca gjera qe sna nevojiten me...po sjam bere mbare, mukajeti...

eni said...

me shkrive Bizele me ate fjalen mukajeti...me ka marre malli me fol vençe shqiptare...

po pse o njerez u habitet kaq shume , çe dini Turqine juve , e sidomos Stambollin ?
E verteta eshte keshtu , ka dhe ca elemente jo fort te ndritura ama ka ecur goxha dhe sidomos ne Stamboll behet fjale per nje kozmopolit te vertete...

eni said...

harrova te them se ate bllokun e d.housewives e ka vene sepse e kam koken perhere aq plot dhe rremuje saqe me esh bere e domosdoshme ti shkruaj gjerat qe bej brenda dites ne liste..ne pergjithesi kam memorje elefanti :) me sa me thone ama per disa gjera te perditshme , çuditerisht memorja ime kthehet ne ate te peshkut:)

shqipo said...

a nuk eshte turqisht fjala "mukajet?"

Mua s'ma mban te nxjerr foton, se ala s'e kam pastru. Po edhe une duhet t'i futem shtepise vendce. Po c'e do qe kam manine te ruaj gjera se... kujtoj se do me duhen me vone. Ende kam gjera nga "college days" ktu e 10 vjet perpara.

bizele said...

Jo se e di te prapambetur Stambollin, thjeshte se kisha idene qe ishte perhapur dhe neper Evrope Desperate Housewifes. Po Grey's Anatomy shikoni ju atje? Mua kjo show me pelqen shume, dhe prandaj dhe te enjtet ne darke i kam shume qejf!

eni said...

Mukayet mund te jete ose arabisht ose persisht s'jam fort e sigurte..
ha ha me shkrive Ledio me ate te kolegjit se dhe une kam ende letra e doreshkrime qe prej asaj periudhe...ne fakt ato as me shkon mendja ti hedh sepse pasqyrojne Enin e dikurshme dhe argetohem shume kur i rishoh..
Edi ketu Grey's Anatomy e jep ne nje stacion privat po se kam pare me thene te drejten...
p.s. me falni nese nuk ju kthej pergjigje kto dite ne blog apo ne flickr sepse me ka ardhur babi ketu:)eshte ne spital privat dhe ende si kane dale komplet analizat po te shohim...uroj qe çdo gje te shkoje mire...shendet dhe fundjave te mbare...

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator