Monday, March 30, 2009

Tirana Diaries

© Eni Turkeshi PhotographyThis is a new project i`ve started.I will try to bring here pieces from Tirana`s everyday life.
Hope you`ll enjoy.

12 comments:

Er said...

Fotot jane sh interesante por me teper desha te lija koment per menyren e shfaqjes se tyre. Slide nuk me duket zgjidhja e duhur, te merr shume kohe per transition dhe kjo gje te merzit. Gjithashtu eshte teper i vogel per te vleresuar cilesine e fotos pertej konceptit. Fotot mbeten shume interesante :))

eni said...

flm Er.
do mundohem ta hap slideshow per te tere keshtu ke mundesi ti shohesh fotot vec e vec.
e kam vene enkas ne medium size dhe private se e di besoj se si vidhen fotot ne net:(
por nese do tiu shohesh fotot me te medha futu ne llogarine time ne flickr.
flm per sa thua per fotot.
slideshow me pelqen se te jep disa mundesi per ta sjelle ne forme filmike foton si dhe e shoqeron me nje kolone zanore qe te pelqen.po vdisja ta vija me kete kengen e Jethro Tull:)
pershendetje.

eni said...

ky eshte seti im me fotot nga Shqiperia me qe ra fjala:)

http://www.flickr.com/photos/eni/sets/72157600026435957/

kinofili said...

bukur! me pelqen shume ideja dhe iniciativa per projektin. eshte e vertete puna e slide-it: sikur t'i kalon ne plan te dyte fotot, keshtu qe po i shoh me mire te flickr. :)

p.s. uu, pashe kete foton me titull the stubborn awakener... qe ke postuar ne fund... breathtaking!

eni said...

:)
eh sic te thashe e kam bere keshtu per arsyet me siper.
flm gezohem qe te ka pelqy fotoja gjelin:)

LOER KUME said...

o eno aman si i saon keto? e tmerrshme je/... po si isht ekjo puna e tiranes ma sqaro pak t elutem kur ishe ne tirane ti??? hmmmmm ke qene ne tirane se fundmi?

eni said...

Loer jam kthyer per fare:)
do ju mbys me Tirana diaries` tashme:)

xheni said...

Tirana! prind dhe femi,te gjithe mund te na i shajne,por ne jo, se i duam shume!

Anonymous said...

Slide apo flickr, fotot arrita t'i shihja. Gjithseicili e sheh Tiranën me sy tjetër. Bukur Eni.
(an) sq

eni said...

xheni te pershendes.

sq: flm mik.

LOER KUME said...

eno, je kthyer per fareeee?
akoma se mora ftesen per kafe une... hmmm... akoma...

eni said...

kur te duash Loero:)

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator