Wednesday, December 20, 2006

Kur do te behemi ne njerez...

Duke filluar qe sot do te shkruaj me raste disa nga idete qe me vijne ne koke mbi disa nga reformat e mundshme dhe ne fakt te lehta per tu kryer qe do ta lehtesonin shume fakte te renda ne Shqiperi...Çdo shqiptar eshte i ftuar te hedhe sygjerimin e vet ne kete teme...Ku i dihet mbase dikur mund te na degjoje dikush...

Kur do te behemi ne njerez: Kur personat qe punojne ne vendet institucionale shteterore nuk do te kene si parim mbushjen e oreve te punes me veprime pa vlere , shmangie ndaj punes apo sorrollatje te personave qe i drejtohen atyre per ndihme...

Do te vazhdoje...

10 comments:

shqipo said...

amen

N.Ago said...

Εni, të përgëzoj! Fatkeqësisht, janë kaq të vonuara reformat(reforma u thënçin) në Atdhe saqë, të zë melankolia kur krahason shqipërinë me vendet ku banojmë ne.Fatkeqësisht! Asnjë garanci nuk jep sot për sot shqipëria si shtet, të kthehesh dhe të kontribuosh me arsimimin dhe kualifikimin e përfituar jashtë. Mediokriteti mbisundon dhe rryshfetologjia. E megjithatë, nuk ka sesi, atdheu ynë është dhe duhet gjithsekush, me aq forca modeste sa ka, diçka ti japë.Festa të gëzuara nga atdheu!

tetena said...

Mendoj qe solloratjen e njerzve ne pune e gjen gjithandej (une jam ne france). Mendoj qe kjo tema jote eshte shume e mire dhe te pergezoj. Nderkohe ne kete fund viti te ftoj te shprehesh nje deshire plakut te vitit te ri : http://vitiiri2006.blogspot.com/index.html
Dhe gezuar dhe gjithe te mirat

Anonymous said...

Ne jemi njerez!!!!
Ata kur do te behen njerez????
e.T :-)

eni said...

Shkas per kete shkrim u be nje ndodhi pas te ciles e ndjeva se mu mbush durimi...do jua tregoj se shpejti ne blog...
E.T : e di qe s'e kekeq ti:)

e.T said...
This comment has been removed by the author.
edrus said...

S'e di si me erdhi,por po pergjigjem me gjuhen e e.T,persa i perket ketij argumenti:Prit gomar te mbije bar....

Jam pesimist??apo optimist...duke pritur qe ajo dite do arrije......por ndoshta deri ate dite,gomari(dhe une bashke me te),i kemi kethyer kembet nga dielli...:(

eni said...

e megjithate une mendoj se neve s'kemi pse te rrime duarlidhur..te shprehurit e ketyre fakteve nuk na ben te humbasim asgje Edrus..

edrus said...

Pse Eni,kujton se ata qe "sorollaten" neper zyra,kujton se kane nevoje qe t'ja u kujtojme ne se c'duhet bere??
Jo e dashur,ata e dine shume mire,por parazitizmi,ashtu si ne bujqesi,ka nevoje per nje dizerbant SHUME TE FUQISHEM(s'dua te bej reklame produkteve te ndryshem,por besoj se e kuptoni se per c'dizerbant e kam fjalen :) ).

eni said...

ajo dihet Edrus e megjithate keto peshperimat tona nuk i bejne keq askujt ,mbase i zgjojne pak nga gjumi i ariut..

About Me

My photo
Albanian digital and analogue photographer with a huge love for alternative printing process and all other avantgarde mixed media techniques. All of the work in this blog (photos,writings) except the ones whose source is shown , belong to the blog author.Do not take them without permission.This work is under protection!

book covers from my photos

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/zero-3d-a5/paperback/product-18704303.html?showPreview=true &

This content requires Adobe Flash Player version 8.0.0 or greater. Get Flash

http://www.lulu.com/shop/arb-elo/xixa-t%C3%AB-zeza/paperback/product-20779928.html?mid=social_facebook_pubsharefb?showPreview=true

Behance Network Profile

eni turkeshi Portfolio

my vimeo video collage

Follow this blog with bloglovin

Follow Albtranslator

Follow by Email

Stop plagiarism!

Page copy protected against web site content infringement by Copyscape

stumble upon

Stumble Upon Toolbar

What Photographers said about my work

http://www.flickr.com/groups/contrasted_gallery/discuss/72157625043221479/

Creative Common Licence

Proud Founder of Independentphotos Group!

Independentphotos. Get yours at bighugelabs.com/flickr

Proud Admin of Albanian Photographer's Group

Fotografe Shqiptare / Albanian photographers. Get yours at bighugelabs.com/flickr

travel brain

Travel Map
I've been to 121 cities in 17 countries
Eni is an explorer that:
does their own thing
is happy with a roof and running water
flirts with danger
Travel cred: great
I rank in the top...
0.1% most cities visited - Albania
0.2% most cities visited - Kosovo
0.4% most cities visited - Denmark

Search This Blog

Blog Archive

Followers

Counters for Albtranslator